Blizzard vyhrál žalobu nad čínským vývojářem, který okopíroval prvky Overwatch pro vlastní hry
Domů » Doporučené » Blizzard vyhrál žalobu nad čínským vývojářem, který okopíroval prvky Overwatch pro vlastní hry

Blizzard vyhrál žalobu nad čínským vývojářem, který okopíroval prvky Overwatch pro vlastní hry

27.11.2019
Publikoval:

Čínský vývojář her 4399 Network byl shledán vinným z porušení autorských práv, kde bere prvky z Overwatch pro vlastní hry.

Poslední měsíce byly pro Blizzard poměrně nepříjemné. Zákaz společnosti pro-hongkongského hráče Hearthstone vedl k velké kritice a bojkotu jejich her. Dalším faktorem je celkový pokles prodejů a kromě toho se společnost musela vypořádávat ještě s čínskou herní společností, která kopírovala a kradla prvky z jejich hry Overwatch.

Naštěstí pro Activision Blizzard a jeho čínského partnera NetEase vyhráli žalobu za porušení autorských práv. Pudong New Area People’s Court rozhodl, že čínský herní vývojář 4399 Network se provinil porušováním autorských práv za to, že převzal prvky populární multiplayerové střílečky a přidal je do dvou ze svých her, kterými jsou mobilní hra Clash of Fighters a online hra s názvem Gunplay Battlefront.

Tyto dvě hry byly obviněny z toho, že ukradly z Overwatch obecný gameplay, návrhy charakterů a dokonce i herní mapy. 4399 Network tvrdila, že Blizzard nevlastnil prvky, o nichž tvrdil, že na ně mají práva a ve skutečnosti tvrdil, že Blizzard ukradl tyto aspekty, které byly přítomny v předchozích hrách. 4399 Network také tvrdila, že navzdory podobnostem s Overwatch, jejich hry byly původním vývojem. Z těchto důvodů se čínská společnost domnívala, že nemohou být obviněni z porušení autorských práv.

Blizzard však nebyl shledán vinným za krádež prvků z jakékoli jiné hry při vytváření Overwatch, takže čínský soud tento požadavek zamítl a rozhodl ve prospěch Blizzardu. Výsledkem je, že Blizzard a NetEase získaly 4 miliony juanů, což odpovídá zhruba 569 000 USD.Po rozdělení je to 3 miliony juanů za prvky Overwatch používané v Clash of Fightersa 500 000 juanů za Gunplay Battlefront. Důvod, proč za online hru dostali mnohem méně, je ten, že je od léta 2017 nedostupná. 4399 Network musí také platit za právní poplatky Blizzard a NetEase, což odpovídá částce přibližně 470 000 juanů.

Přečtěte si  Legendární fotbalista odstraněn z FIFA 20 za nacistický pozdrav

Nejedná se o jediné čínské knock-offy, s nimiž se Blizzard musel vypořádat. Asi před dvěma týdny Blizzard již vyhrál žalobu proti 4399 Network za další z jejich klonů Overwatch zvaný Heroes of Warfare. A v srpnu Blizzard žaloval čínskou společnost Sina Games za porušení duševního vlastnictví a označil jejich hru Glorious Saga za „očividný knock-off Warcraft “. 

Celkově musí být společnost Blizzard ráda, že před vydáním Overwatch 2, které bylo ohlášeno na BlizzCon 2019 bude celý tento problém s autorskými právy vyřešen. Nyní tak již zbývá jen napravit svou reputaci u komunity, což, kdyby se nepodařilo, může mít pro společnost mnohem horší dopad než čínské kopie jejich her.

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

 

Další doporučené příspěvky
 
Slavná melodie PS1 má tajnou funkci

Asi každý majitel PS1 pamatuje velmi chytlavou bootovací melodii PlayStationu...

Centrum nastavení ochrany osobních údajů