Nárůst cen předplatného za službu PS Plus spustil lavinu nevole a to nejen u nás, ale také v zahraničí.

Deník cynického hráče:

Hned v úvodu je nutno poznamenat, že nejsem nijak vyhraněný vůči platformám, sám jsem majitelem PC, PS4 i Xboxu One a všechny platformy mám stejně rád, každá z nich má svá pro i proti.

Když jsem si nedávno na Twitteru povšiml, že Sony se chystá zdražit předplatné PS+ musel jsem se zastavit a přečíst si tuto informaci dvakrát. Nemohl jsem uvěřit tomu co vidím a zda je to opravdu oprávněné.

Zvýšení ceny za službu, která je stejně stabilní jako dům z karet postavených na želé? To snad ne. A i kdyby to tak opravdu bylo, musí existovat nějaký prospěšný a přesvědčivý argument, který to ospravedlňuje. Jak jsem se jen mýlil.

Přečti si  Days Gone nebude na PC podporovat DLSS ani Ray Tracing

Opravdu by mě zajímalo kde je nějaká přidaná hodnota za hráčské peníze? Poplatek za zprávu a údržbu serverů + pokrytí provozních nákladů je vcelku přijatelný. Z toho, co vidím tak jak Sony i Microsoft za předplatné nabízejí měsíčně slušné řešení bezplatných her a slev. Ovšem zdražení ročního předplatného o 260 Kč,- se muže leckomu zdát jako zbytečné až chamtivé a to i vzhledem k tomu že bylo PSN kolikrát offline bez jakékoliv kompenzace. Zde se má Sony od Microsoftu co učit, jejich servery šlapou naprosto skvěle a poskytují maximální propustnost dat i vynikající stabilitu.

Pokud má zdražení PS+ znamenat, že Sony chce přecházet na lepší a stabilnější servery, tak za to zdražení stojí, ovšem mělo by to být poslední zdražení, ke kterému dochází. Ale jak si tak říkám, spíš se bude jednat o vykrytí nižšího zisku z prodávaných konzolí, které Sony zlevnilo v rámci konkurenčního boje s Nintendem a jejich Switch zařízením. Samo Nintendo dle informací plánuje spuštění placené služby právě po vzoru Sony a Microsoftu, ovšem jaká bude jejich konečná cena za tuto službu je prozatím ve hvězdách. Já osobně zatím Switch v plánu nemám, protože se mi nechce kupovat jen kvůli Zeldě.

Přečti si  Sony momentálně vyvíjí přes 25 PS5 exkluzivit

Co se Microsoftu týče, doufám, že si udrží poměr cena/kvalita a nebude se k uchylovat k nějakému zdražování předplatného. Jen si přeji aby si Spancer vytáhl hlavu ze p….e a nechal pro Xbox vytvářet AAA exkluzivní hry, které té konzoli opravdu chybí.

Cynický hráč

2 KOMENTÁŘE

  1. Ja nevim v tomhle clanku neni nic cynickeho. Cynicke by bylo kdyby autor napsal ze si to sony muze dovolit protoze konzolisti jsou ovce ktere si to nechaji libit. U pc hracu by takove zdrazeni sony jen tak neproslo:)

  2. Udrzbu serveru?Pouze serveru na store (a to by melo byt v jejich zajmu protoze tam lidi kupujou hry)jinak hry jedou na serverech vydavatelu her…ps+ je jenom sprosty vypalny,nic jinyho…Ty indie sragory to nezachraní…mp by mel byt zdarma,hry at si nechaj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno