Po Marco van Bastenovi, legendárním nizozemském fotbalistovi, který byl za nacistický pozdrav odstraněn z FIFA 20, se ze zeleného virtuálního pažitu poroučí další známá tvář. Nejedná se o nikoho jiného než o bývalého spoluhráče a velkého kamaráda Tomáše Rosického z Arsenalu Londýn, Mesuta Ozila.

Německo-tureckého fotbalistu již nenajdete ve fotbalových hrách od společnosti Konami (PES, PES Mobile,…). Svými politickými názory, které sdílel na svých soukromých sociálních sítích rozezlil čínskou společnost Netease, která provozuje hry od Konami na čínském trhu. Ozilovy komentáře, ve kterých se zastával Uighurských muslimů, údajně pobouřily i čínské fanoušky Premiere League a došlo i na pálení dresů londýnského velkoklubu.

Konami se k samotné situaci ještě nevyjádřilo, ale nedá se předpokládat, že by na celé situaci mohla japonská společnost něco změnit. V nejbližších dnech tak Mesuta Ozila v asijské verzi PESa nahradí nějaký fiktivní avatar. Fanoušci virtuálního fotbalu mohou v klidu celou situaci v Číně, která si opět žije tak trochu svým životem, sledovat zpovzdálí, protože u nás zatím nic podobného nehrozí.

Přečti si  Remnant: From the Ashes dostane aktualizaci pro PS5 a XSX / S 13. května

 

3 KOMENTÁŘE

  1. Jsem rád, že tohoto islamistického šmejda již na herní scéně nebudeme vídat. Děkuji Čínské komunistické straně za boj proti islamismu a jejich satanským rituálům a terorismu, který Ozil vždy podporoval.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno