Tento krok přichází poté, co regulátor již oznámil vyšetřování akvizice Activision Blizzard společnosti Microsoft.

Americká Federální obchodní komise zahájila vyšetřování koupě vývojáře Bungie Halo a Destiny společností Sony. Sony oznámilo koupi Bungie začátkem tohoto roku krátce poté, co technologický gigant a domácí konzolový rival Microsoft koupil Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů.

V té době se koupě Bungie ze strany Sony zdála jako akviziční cetka, ačkoliv Bungie je mnohem menší společnost s konečnou cenou pouhých 3,6 miliardy dolarů. Zdroje hovořící pro The Information odhalily, že vyšetřování FTC není o velikosti akvizice, ale mohlo by představovat agresivnější postoj regulátora proti fúzím ve velkých technologiích.

Brzy poté, co Microsoft oznámil svůj nákup Activision Blizzard, Bloomberg oznámil, že FTC a americké ministerstvo spravedlnosti fúzi prošetří, aby zajistily dodržování ochrany spotřebitelů. V té době předsedkyně FTC Lina Khan vydala strohé poznámky proti firemní konsolidaci a poznamenala, že by to mohlo „způsobit řadu škod, od vyšších cen a nižších mezd po zmenšené příležitosti, omezenou inovaci a menší odolnost“.

Přečti si  Dodavatel QA Cyberpunk 2077 odpovídá na tvrzení, že CD Projektu lhal o stavu hry

https://twitter.com/joshua_sisco/status/1522311084803117056?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1522311084803117056%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.thegamer.com%2Fftc-probes-sony-bungie-acquisition%2F

Sony již naznačilo, že hlavním důvodem nákupu Bungie byla pomoc vývojáři Destiny při expanzi do dalších médií. Bungie potvrdilo, že si zachovává plnou kontrolu nad svým podnikáním v oblasti tvorby her a bude pokračovat ve vydávání her na všech platformách.

Bungie se také dostává do titulků jako jediné herní studio, které veřejně vyjádřilo podporu práva ženy na volbu potratu, v důsledku uniklého návrhu Nejvyššího soudu, který zrušil Roe v. Wade. V prohlášení na webových stránkách studia společnost uvedla, že „není těžké rozhodnutí“ postavit se za „reprodukční volbu a svobodu“.

Situaci kolem této akvizice budeme nadále sledovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno