Bylo to v roce 2019, kdy Hideo Kojima a jeho talentovaní spolupracovníci ve společnosti Kojima Productions vydali Death Stranding. Byla to první hra, kterou Hideo Kojima vytvořil po svém odchodu z Konami.

Death Stranding vzniklo také především díky společnosti Sony, která vývojáři nabídla finanční spoluúčast, poskytla engine Decima od Guerrilla Games a v neposlední řadě hru také vydala. Nyní se však zdá, že by o Kojimu mohla začít vcelku slušná přetahovaná, alespoň pokud se má věřit určitým spekulacím.

Podle známého leakera Jeffa Grubba z VentureBeat jeden z jeho zdrojů tvrdí, že Kojima nyní jedná s Microsoftem o své další hře, ať už bude jakákoli.  Řekl, že to bylo odpovědí na nedávné spekulace, že nedávno odhalená Abandoned byla údajně tajnou hrou Kojima Productions a odhalení bylo součástí nějakého virálního marketingu. Ale tomu tak podle něj není.

Přečti si  Vše, co stojí za rozhodnutím nedělat Days Gone 2

Podle zdroje obeznámeného s touto věcí Kojima jedná se společností Microsoft o vydání své další hry. Zatím není jasné, zda Microsoft již uzavřel dohodu s Kojimou, ale je jisté, že by tento vývojář mohl být ohniskem plánu Microsoftu využít japonské talenty.

I přes všechny dřívější Grubbovi spolehlivé informace je třeba k této konkrétní přistupovat s nejvyšší opatrností.

Death Stranding je nyní k dispozici na PC, PS4 a PS5 v rámci zpětné kompatibility.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno