Josef Fares, tvůrce A Way Out a připravované hry It Takes Two, kritizuje názvy konzolí Xbox Series X a Series S.

Zatímco Sony může být v pohodě, když ke každému svému novému systému přidá vyšší číslo, tak se zdá, že Microsoft dává přednost kreativnějšímu přístupu. Ale jak ukazuje praxe, tak ne každý je toho fanouškem. A to i mezi vývojáři.

Josef Fares, zakladatel Hazelight Studios v rozhovoru pro IGN uvedl, že Series X je velmi podle něj zmatečný název.

„Co se to u Microsoftu děje? Ztrácejí se v tom, člověče. Co se to sakra děje? Stejně jako série S, X, Mex, Next. Kdo to ví? No tak. Šílenství. Říkejte tomu Microsoft Box a je to. Nevím. Je v tom totálně f ** king nepořádek. Věřte mi, dokonce i oni, ve svých kancelářích jsou zmatení. Co je to za X, S … nevím, co to sakra je. “

A má pravdu, když říká, že i Microsoft má problémy se správným udržováním jmen. Většina nejasností pochází z podobností mezi názvy Series X a Xbox One X. Mnoho spotřebitelů si při uvedení next-gen konzolí na trh objednalo omylem starší konzoli, když se pokoušelo koupit Series X, a dokonce i zaměstnanci společnosti Microsoft je zaměnili v oficiálních prohlášeních. Společnost v jednom blogovém příspěvku nesprávně označila svoji konzoli nové generace jako „Xbox One Series X“.

Přečti si  Animovaný trailer k Watch Dogs: Legion představuje Minino příběhové pozadí

Pro ty, kteří jsou zvědaví, Microsoft pojmenoval předchozí konzoli Xbox One X jako zpětné volání  k jejím původům. Konkrétně podle Davea McCarthyho to byla pocta duchu experimentálnosti, který se dostal do vývoje původního Xboxu.

Navíc vydání cenově dostupnější verze Xbox Series S také moc k přehlednosti nepřispělo, protože tato konzole sdílí písmeno S stejně jako Xbox One S z roku 2016. Ovšem toto není poprvé, kdy Microsoft přinesl zmatek do názvů konzolí. První Xbox byl obecně v komunitě označován jako Xbox 1, poté následoval Xbox 360, ovšem označení Xbox One opět budilo dojem, že je krokem zpět.

Popravdě řešeno i na našem webu jsme v §době kdy, měl vyjít Xbox Series X zaznamenali zvýšenou čtenost o příspěvku o Xbox One X.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

A co si o označování konzolí Xbox společnosti Microsoft myslíte vy?

It Takes Two je ve vývoji pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X a Series S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno