Společnost Sony odhaluje, jak byla aktualizována funkce sdílení her „Primary PS4“, aby fungovala s konzolí nové generace, PlayStation 5.

Funkce sdílení her na PlayStation 4, „Primary PS4“, bylo něco, co mnoho uživatelů PlayStationu s oblibou využívala. Takže domácnost hráčů mohla hrát jeden titul bez nutnosti kupovat více kopií. Společnost Sony odhalila, že hráči se na tuto funkci mohou těšit i u PS5, takže z přechodu na novou generaci nemusí mít v tomto ohledu obavy. A nejen to, tato funkce obdržela aktualizaci, díky níž je používání na PS5 ještě snazší.

Primární PS4, jak název napovídá, umožňuje majitelům nastavit jednu PS4 jako svou primární domácí konzoli. To umožňuje komukoli, kdo používá primární systém PS4, přístup k celé knihovně her, i když se k němu přihlašuje pomocí jiného účtu. Na PlayStation 5 se tento systém bude jmenovat „Console Sharing and Offline Play“. V zásadě nabídne stejnou službu jako primární PS4, což umožní více uživatelům přístup k digitálnímu obsahu jednoho účtu, i když konzole nebude připojena k internetu.

Přečti si  Generální ředitel společnosti Valve naznačuje, že Steam by se mohl do konce roku dostat na konzole

Podle herního zpravodajství Stevivor může mít pouze jedno PS5 povoleno sdílení konzole najednou, ale tuto funkci lze zapnout nebo vypnout podle nálady vlastníka. Pokud tedy majitelé chtějí změnit svou primární konzoli PS5, tak mohou Přístup k této funkci je také poměrně jednoduchý díky zcela novému uživatelskému rozhraní PlayStation 5.

  • Jdi do nastavení
  • Uživatelé a účty> Ostatní
  • Vyberte Sdílení konzole a Přehrávání offline
  • Vyberte možnost Zakázat nebo Povolit

Zcela nové PlayStation 5 budou mít automaticky povoleno Sdílení konzole a Offline Play , ale majitelé se mohou rozhodnout to zapnout nebo vypnout. Společnost Sony to také udělala tak, aby sdílení konzole nezasahovalo do primární PlayStation 4, takže kdokoli, kdo plánuje hrát na obou systémech se stejným účtem, může tak učinit bez obav z nutnosti tuto funkci vždy přepínat.

Uživatelé Xbox Series X tento luxus mít nebudou. Dvě konzole Xbox One mají přístup k účtu Xbox Live současně, ale pokus o přihlášení pomocí Series X vykopne ostatní konzole ze systému. 

Console Sharing je celkově dobrou zprávou pro fanoušky PlayStationu.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

PlayStation 5 bude vydán 19. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno