Vzhledem k tomu, že nástupci současná generace konzolí PlayStation 4 a Xbox One se blíží, není pochyb o tom, že mnozí se těší na to, co nabídnou nové konzole PlayStation 5 a Xbox Project Scarlett.

Hlavním problémem mnoha hráčů může být dostupnost her, výkon, grafická vylepšení a další, ale zdá se, že prezident a generální ředitel SIE Jim Ryan má o konzoli další generace i jiné obavy, konkrétně potom vliv na životní prostředí.

Ryan oznámil, že se připojí k dalším leaderům v odvětví her na klimatickém summitu OSN. Ryan se zavázal, že společnost bude chránit přírodní zdroje a že PS5 bude v souladu s posláním a cíli výboru OSN pro životní prostředí a že toto partnerství pomůže dosáhnout cílů udržitelného rozvoje.

Přečti si  Společnost Sony údajně nutí vývojáře platit za podporu Crossplay

V rámci toho také odhalil, že PlayStation 5 bude mít mnohem nižší spotřebu energie než PS4, přičemž použije při tomto procesu odhadem 0,5 wattu. Pokud funkci použije 1 milion hráčů, ušetří se zhruba průměrná spotřeba elektřiny 1000 amerických domácností.

Ryan hovořil také o snížení spotřeby energie u PS4. Určité technologie společnosti Sony, jako je architektura System-on-a-Chip s výkonným grafickým procesorem, smršťovací forma, škálování výkonu, také přispěly ke snížení spotřeby u PS4.

Nakonec Ryan hovoří o růstu průmyslu a o tom, jak je Aliance Hra pro planetu pro mnohé příležitost zaujmout podobné stanovisko.

PlayStation 5 je nyní ve vývoji a jeho uvedení na trh se očekává na konci roku 2020.

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno