Leckomu by se po shlédnutí seriálu Breaking Bad mohlo zdát, že obchodování s drogami je vskutku rychlá cesta k bohatství. Že se ale vše může velmi rychle zvrhnout o boj o život, se můžete přesvědčit nejen ve zprávách, ale i v novince ruského studia Moon Moose. V čistě single-playerovém titulu se dozvíme, jaké radosti a strasti skýtá práce pro drogové kartely.

Recenzovaná verze: PC

Ti bystřejší z nás již mohli dle názvu hry vydedukovat, že Cartel Tycoon je business simulátor s prvky survivalu. Hra se odehrává v divokých 80. letech a drogy vládnou světu. Naším cílem je tyto populární opiáty využít k vlastnímu prospěchu, rozšířit území našeho kartelu a potřít jakékoliv náznaky neposlušnosti. Zasloužit si loajalitu lidí ale v tomto byznysu není jen tak a vy se budete muset hodně uhánět, aby jste se další den neprobudili za mřížemi.

Stejně jako v každém dobrém tycoonu, tak i zde začínáte zcela od začátku s holým zadkem. Zkušenostmi pocuchaný a životem ponaučený hlavní hrdina zoufale shání práci, díky které by se udržel nad vodou. Obvolává všechny možné inzeráty, když v tom se dovolá muži, který mu navždy změní život. Za vlasy přitažený úvod, kdy si během dvou minutového rozhovoru omotáte zkušeného mafiána kolem prstu, nás navede do povedeného tutoriálu, ve kterém nám hra polopaticky vysvětlí základní herní mechaniky a popíše, co po nás bude nadále požadovat. Nutno podotknout, že tento výukový segment se vývojářům ze studia Moon Moose náramně povedl a vše působí přehledně a intuitivně.

K dispozici máme také dva finanční účty. Jeden z čistými a druhý se špinavými penězi. Dirty Money slouží především k financování nelegálních akcí, mezi kterými nemůže chybět podplácení politiků a dalších státních hodnostářů. Aby bylo možné tyto špinavé peníze použít k více vznešeným účelům, je potřeba je pořádně vyprat. To lze udělat mnoha způsoby, ale nic není tak snadné, jak se může na první pohled zdát a některé metody si vyžádají i značné investice.

 

Přečti si  Battlefield 6 pravděpodobně nevyjde na staré konzole

Váš hlavní příjem bude z prodeje drog. Aby vám ale na krk nedýchaly policejní složky, je třeba tento příjem řádně maskovat. Schovávat opiáty do zeleniny či ovoce, které si sami vypěstujete, tak bude na denním pořádku. Sekundární příjem si vytvoříte investicemi do všemožných podniků. Jako první vám do kapsy spadne Taxi služba. Ale k vaším potřebám stejně tak dobře poslouží třeba kasino nebo cirkus.

Kromě politiků a starostů se budete tu a tam muset hašteřit s nepřátelskými gangy, které si k živobytí vybrali stejný způsob obživy. Vaše rozbroje ale mohou snadno přilákat pozornost již zmíněných policejních složek a vy se tak lehce dostanete do násilnické smyčky, ze které se jen tak nevykopete. Ostatní gangy se vám budou připomínat velmi nehezkými způsoby a čas od času se vám pokusí zabrat vaše letiště, přístav nebo vám spálí nějaká maková kvítka na vašich farmách. To samé ovšem můžete činit i vy jim a tímto způsobem tak rozšiřovat vaše perníkové království po celé zemi. Vrazit kudlu do zad vám ale nemusí jen ostatní znepřátelené kartely, ale dokonce i vaši svěřenci.

Přečti si  Tvůrci Ghost of Tsushima pracují na „velkolepé“ hře pro více hráčů

Vaši “lieutenants” mají standardně na práci udržovat vše v chodu i bez vaší přítomnosti. Jejich práce spočívá i v odrážení útoků z venčí, export produktů či převážení peněz do vaší rezidence. Za to si ovšem někteří z nich řeknou o vskutku nekřesťanské leč zasloužené peníze. Pokud si je nebudete hýčkat tak, jak si sami představují, mohli by se velmi rychle obrátit proti vám. Pokud tak máte pocit, že vašeho svěřence z vedlejšího města opustily poslední zbytky loajality, tak je možná ten pravý čas na to, najmout někoho nového a bývalému zaměstnanci nasadit betonové boty a vypravit se s ním na otevřené moře.

Ať už patříte mezi příležitostné hráče nebo jste mezi Tycoony vyrostli, jedno je jasné. Může se vám dařit skvěle, vaše podnikání bude prosperovat, ale i tak nesmíte ani na chvíli polevit ve vaší pozornosti. Kochání se nad plně autonomním královstvím, které jste vytvořili, je nereálné především díky eventům, které na vás doslova prší z nebe. Ať už to jsou již zmíněné mentální vrtochy vašich spolupachatelů nebo nepřátelské gangy útočící na vaše državy, musíte vždy jednat instantně a nekompromisně. Jinak by se vám mohlo snadno stát, že o vaše impérium přijdete.

Ačkoliv je Cartel Tycoon zatím jen ve fázi Early Accessu, tak celek působí kompletně a finálně. Pokud se vám virtuální obchodování s opiáty z morálního hlediska nehnusí a pojem “tycoon” vám není nikterak cizí, tak dost možná novinka studia Moon Moose dobrým způsobem, jak si zpestřit nadcházející týdny. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno