Tohle není zaplacená recenze ani reklama! I přes oslovení výrobce o zapůjčení routeru k testu a zrecenzování aby se dostal do podvědomí hráčů nám nebylo vyhověno a tak jsme se rozhodli tento téměř zázračný router zakoupit přes Amazon.

Výsledek obrázku pro netduma r1

Obsah balení není ničím výjimečný a krabice obsahuje standard v podobě routeru Netduma R1, dále napájecí kabel, jeden síťový kabel a stručný návod na zapojení. Router dorazil s US zásuvkou, což bylo nutno řešit redukcí v hodnotě několika desítek korun. Cena samotného routeru včetně poštovného do ČR byla 4900,- Kč což není malý peníz, ale v porovnání s konkurencí například Netgear Nighthawk to není ani nijak přemrštěné, vzhledem k tomu co tento router proti konkurenci dokáže. A že dokáže opravdu hodně především pak vykouzlit úsměv na tváři hráče, což je asi to nejdůležitější.

Hned z kraje je nutno poznamenat, že Netduma má řadu svých výjimečných funkcí patentováno a proto je konkurenční produkty nenabízejí a neumějí a to i přes to, že se prodávají jako progamingová zařízení.

Důvod zakoupení a zrecenzování Netdumy R1 byl prostý, nefunkčnost Destiny, a jiných her, které stojí na P2P spojení. Zkráta a jednoduše přestali mě bavit lagujicí Američani v cruciblu. A celkově jsem začal být unavený ze skill based matchmakingu a nemožnosti určovat si proti komu budu ve hrách hrát a proti komu ne. Známé pravidlo praví pokud se chceš zlepšovat, musíš se utkávat s těmi lepšími, jinak nebudeš mít motivaci se zlepšit.

Zapojení routeru je naprosto jednoduché, pokud tedy nebudeme počítat nutnost pořízení redukce do elektrické zásuvky, je možné jej umístit za jakýkoli modem.

Výsledek obrázku pro netduma r1

Jistě se už ptáte funguje to tedy vůbec? Kupodivu ANO!

Router je vybaven geo lokací a distančním filtrem

Router mi dovoluje kontrolovat komu bude dovoleno se mnou hrát a komu ne.

Netduma R1 je vybavena anti flood, což znamená že router mi umožňuje hrát hry a přitom nechat lidi z mého připojení
stahovat a nahrávat, aniž by tím moje hra byla ovlivněna a já tak trpěl.

Přečti si  Diablo Immortal potvrzeno pro letošní rok

Po zapojení Netdumy R1 do mého routeru a hraní Destiny jsem si okamžitě všiml rychlé hit detekce, najednou jsem by schopen utéct z boje, neumíral jsem za rohem, celkově se hra zlepšila a začala fungovat mnohem lépe. Nechci tím říct, že Netduma opravila Destiny to v žádném případě, ale hra se stala zábavnější a daleko lépe hratelnější s plnou kontrolou toho kdo se mnou bude hrát a odkud bude. Hráči kteří jednoduše nesplňovali podmínky, které jsem v routeru nastavil byli jednoduše ze hra odpojeni, případně nebyli schopni se se mnou vůbec spojit. Pokud má host příliš velký ping už s ním nikdy nemusím hrát. Při vyhledávání hry do cruciblu se polovina hráčů připojuje do hry ze Států. A je mi jedno co říkají v Bungie, a to že chtějí dát možnost hrát komukoli odkudkoli na světě, v případě vysokého pingu to zkrátka není v pořádku a bez Američanů a jiných vzdálených hráčů se slabým připojením v týmu ta hra funguje o 100% lépe. Už nikdy nemusím hrát s nikým kdo je dál než třeba 1500 km od Prahy. Jo, já vím zní to nádherně.

Výsledek obrázku pro netduma r1

Netduma R1 v sobě obsahuje hned několik přednastavených profilů pro hry, mezi které patří například profil Destiny, nebo Call of Duty. U druhého zmíněného jsou navíc na vybranou hned tři různé podprofily na 1. pro rychlé vyhledávání, 2. Call of Duty Ultimate pro nejlepší připojení a 3. Normální Call of Duty nastavení.Související obrázek

Kdo koupí Netdumu:
1. Hry mě nedělají naštvaným, ale lagy ano a Netduma R1 lagy řeší.
2. Nechci aby mi vývojáři a vydavatelé her určovali s kým a proti komu mám hrát.
3. Destiny crucible a další peer-to-peer multiplayery jsou nefunkční a už mě dál nebavilo s tím nic nedělat.
4. Celá má rodina je na netu, když chci hrát a špatně se připojuji s Netdumou to již není problém.
5. NAT type open například v CoD jedním stisknutím tlačítka.

Přečti si  Destiny 2 - Nové zbraně přicházející v Season Of The Splicer

Kdo nekoupí Netdumu:
1. Pořizovací cena je o něco vyšší, Oficiální prodejce v ČR není.
2. Matchmakingy ve hrách mi nedělají žádný problém, hraji jen občasně a lagy beru sportovně.
3. Destiny a jiné P2P hry skvěle fungují, nikdy jsem si nevšiml špatné hit detekce nebo lagů.
4. Mám super rychlý internet a nic mě nezpomaluje.
5. Nemám ponětí co je NAT type, nebo PING a nehodlám se tím ani zabývat?

Závěrem chci říct, že Netduma R1 nabízí mnohem víc možností a nastavení než jakýkoliv jiný router, který jsem kdy viděl a je to skutečné kladivo na lagy. Jeho nevýhoda je, že nemá v České republice obchodní zastoupení a pro někoho možná cena, i když poměr cena/výkon je opravdu dobrá. Mezi další drobný nedostatek patří také absence 5ghz WI-FI a externí antény, ta je v routeru zabudovaná a disponuje pouze 2,4ghz WIFI. Ale pokud se o tomto routeru bavíme jako o gamingovém, pak budete beztak používat kabelové propojení. Netduma navíc pro svůj router vyvíjí nový operační systém, který má být ještě mnohem více uživatelsky přívětivý a má dělat maximum operací zcela automaticky a vy by jste tak měli mít ten nejlepší požitek z hraní online her. Tento operační systém by se měl na trh dostat v průběhu příštího roku a samotná Netduma nás bude v tomto směru informovat a my se s vámi o informace velmi rádi podělíme.

Pokud budu znát odpověď, tak vám na jakékoliv dotazy ohledně Netdumy R1, které napíšete do komentářů velmi rád odpovím.

Za otestování routeru patří velký dík uživateli: Crazy

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno