Sony říká, že akvizice Bungie by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí fiskálního roku 2022-23, což je období od října do prosince.

Zatímco Microsoft byl v posledních letech rozhodně nejlepší pokud jde o akvizice, tak Sony také nezahálí. Na začátku tohoto roku společnost oznámila, že získá společnost Bungie v masivní dohodě v hodnotě 3,6 miliardy dolarů a nyní máme také jasnější představu o tom, kdy lze očekávat dokončení této transakce.

Ve své poslední čtvrtletní fiskální zprávě Sony uvedla, že předpokládá, že její provozní příjem ve fiskálním roce 2022-23 (duben 2022-březen 2023) klesne o 41 miliard jenů. Proč? Podle společnosti bude akvizice Bungie (která je v současné době vyšetřována Federální obchodní komisí) těžká a očekává se, že tato transakce bude uzavřena ve třetím čtvrtletí fiskálního roku, což je období od října do prosince 2022.

Přečti si  Unikly první fotografie PlayStation VR2

“Tato prognóza je založena na předpokladu, že akvizice Bungie, Inc. (“Bungie”), která je v současné době posuzována příslušným úřadem, bude uzavřena ve třetím čtvrtletí končícím 31. prosincem 2022,” napsala Sony ve své zprávě.

Jak již bylo dříve oznámeno, jakmile inkoust na dohodě zaschne, Bungie bude i nadále fungovat s naprostou autonomií a kreativní kontrolou nad sebou samým a její současné i budoucí hry, včetně všeho, co  se týká Destiny, zůstanou spíše multiplatformními tituly, než aby se staly exkluzivitou pro PlayStation. Sony také očekává, že dohoda Bungie výrazně urychlí její úsilí o expanzi v oblasti živých služeb, takže společnost nepochybně bude doufat, že dohodu uzavře co nejrychleji a bez komplikací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno