Pokud se vám nelíbí černobílá verze konzole PS5, můžete se těšit na speciální edice a úpravy.

Matt MacLaurin , viceprezident společnosti UX Design, před několika dny odpovídal na dotazy různých uživatelů prostřednictvím svého profilu LinkedIn. Když se objevilo téma designu PS5, hovořil mimo jiné o tom, že se můžeme i tentokrát těšit na různá speciální vydání. V souvislosti s tím také zmínil něco o úpravách. Jaké úpravy však má MacLaurin na mysli a jak by to mohlo vypadat, kdybychom mohli přizpůsobit naši konzolu PS5?

Kromě některých informací o kompletně přepracovaném uživatelském rozhraní se Matt MacLaurin také dostal do designu PlayStation 5. Zatímco základní verze PS5 přichází v futuristickém černobílém vzhledu, mnoho fanoušků chce jiné barvy a speciální edice (např. V  Spider-Man edici). Podle MacLaurina se můžeme spolehnout na ještě hezčí (a snad radikálnější) speciální edice.

Více než jen speciální edice? Dalo se očekávat, že budou existovat speciální edice PS5, která budou konzoli nabízet v nových designech, koneckonců to jsme mohli vidět i v případě PS4, ale MacLaurinova věta dává tušit, že společnost Sony má v rukávu něco mnohem více, než jen různé skiny. 

“Přizpůsobení se zvláštními edicemi přesáhne vše, co bylo dříve k vidění.”

Zní to snad jako bychom se mohli těšit na více individuálních úprav, které si pravděpodobně budeme moci sami udělat? Dosud si fanoušci mohli své konzole upravovat například samolepicími fóliemi, ale zdá se, že Sony má v tomto směru více plánů.

Jak daleko by mohlo přizpůsobení PS5 jít?

Pokud dáme průchod naší fantazii, může přizpůsobení konzole PS5 znamenat opravdu hodně. Npříklad:

Přečti si  Patch pro Outriders opravuje pády a tuny chyb; nepřátelští odstřelovači byli nerfnutí

Vyměnitelné vnější kryty

Pravděpodobně nejviditelnější úpravou by byly modulární vnější kryty konzole, podobně, jak tomu bylo ze začátku u PS4, kde se dal měnit lesklý díl panelu zakrývající HDD. Takže by standardizované postranní bílé kryty, které jsou připevněny ke konzoli skutečnému černému hardwaru (který nevypadá zvlášť přizpůsobitelně), mohly být oddělitelné. Tyto by mohla společnost Sony prodávat samostatně v různých barevných variantách a designech, aby hráči mohli přizpůsobit barvu nebo motiv PS5 vlastním potřebám.

Světelná lišta

Co by se dalo snadno upravit pomocí menu PS5, by byla barva světelné lišty. V základním modelu se rozsvítí v typické modré světlo, ovšem to by mohlo nově mít RGB, které by umožnilo měnit barvu, nebo dokonce světelné efekty, to by jistě pro mnohé byla vítaná funkce. 

Podstavec

Přečti si  Časovač dema Resident Evil: Village může být na PC resetován

I kdyby to byl jen malý detail, byla by to nejsnazší cesta, jak měnit barvu, tvar i polohu samotné konzole.

DualSense

U současné generace si hráči mohou objednat DualShock 4 v mnoha barevných variantách i speciálních designech, ale stále není rozmanitost tak velká jako v případě gamepadu pro Xbox One. Je tedy možné, že se společnost Sony v tomto ohledu nechala inspirovat a DualSense by mohl nabídnou možnost výměny jednotlivých prvků, i když vzhledem ke konstrukci gamepadu je to méně pravděpodobné.

Na oficiální detaily ohledně přizpůsobitelnosti konzole PlayStation 5 si budeme muset ještě nějaký čas počkat, ale i tak nás zajímá, jaké možnosti změn vzhledu byste uvítali, dejte nám vědět v komentáři.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno