Když společnost Rockstar překvapivě vypustila nový trailer na GTA 6 spolu se spoustou informací o příběhu hry a jejích postavách, mnozí se rychle vyjádřili, že hra vypadá skvěle, ale zajímalo je, jak vlastně bude vypadat mimo trailer, o kterém hráči předpokládali, že neobsahuje gameplay.
Ukázalo se, že trailer zahrnoval i skutečný gameplay, a to vše bylo zachyceno na konzoli PlayStation 5. Ne na PlayStation 5 Pro, ale na PlayStation 5. Kdyby byl zachycen na PS5 Pro, Rockstar by to pravděpodobně rozlišil. Rockstar v příspěvku na X potvrdil, že trailer byl kombinací herních scén a gameplaye, přičemž vše pocházelo z PS5.
„Trailer 2 ke hře Grand Theft Auto VI byl natočen výhradně in-game z PlayStation 5,“ píše se v příspěvku, „a skládá se rovným dílem z hraní a cutscén.“
Je neuvěřitelné, že vše, co jsme viděli na začátku tohoto týdne, pochází z PS5, a je to zásluha práce, kterou Rockstar vynaložil na zvýšení kvality hry, na kterou hráči čekali více než deset let. Hráči, kteří nevyhodili tisíce za upgrade na PS5 Pro (jako já), se právě teď radují, protože vědí, že nás všechny 26. května 2026 čeká neuvěřitelně vypadající hra.
A pokud jste si už PS5 Pro koupili, můžete teď slintat při pomyšlení, jak dobře bude vypadat a jak potenciálně poběží s plynulejším a vyšším frameratem, než je na PS5 a Xbox Series X. Každý, kdo se rozhodoval, zda si ji koupit, tak teď může učinit s plnou jistotou, že ho při uvedení GTA VI čeká naprosto úžasný zážitek.

Pokud chcete i nadále slintat nad tím, jak dobře Grand Theft Auto VI vypadá, existuje již řada videí, která rozebírají vše, co se týká traileru, a ukazují, jak moc Rockstar vylepšil vzhled všeho v GTA VI ve srovnání s GTA V.
Krátce poté, co společnost Rockstar zveřejnila toto potvrzení, aby rozptýlila pochybnosti všech, zveřejnila společnost Digital Foundry své video s analýzou traileru. Všimli si několika kousků aliasingu a toho, že některé detaily nevypadají tak dobře, jak by mohly, například efekty vlasů. Celkově jsou však odborníci z DF stejně jako všichni ostatní rádi, že vidí, jak úžasně hra vypadá, a to i se všemi výhradami, které uvádějí, a s faktem, že analýza traileru stále nenahradí analýzu, kterou mohou provést, až budou mít hru v ruce.
Uvádějí však, že při uvedení na trh bude mít pravděpodobně pouze režim 30 snímků za sekundu. Je možné, že uživatelé PS5 Pro dostanou režim 60 snímků za sekundu, ale rozumnější je očekávat režim 30 snímků za sekundu. Nejen proto, že všechny technologie, které Rockstar používá k tomu, aby GTA VI vypadalo tak dobře, znamenají, že snímková frekvence 60 snímků za sekundu prostě není na konzolích možná, ale také proto, že Rockstar v minulosti vydával své velké hry bez režimu 60 snímků za sekundu při uvedení na trh.
A když už jsme u toho, co u GTA VI není možné, spekuluje se také o tom, že tato hra je pro Nintendo Switch 2 příliš velká a že ji nebude možné spustit na kapesních počítačích, alespoň ne ve stavu, v jakém byste ji chtěli hrát.
Ale kdo ví, třeba Rockstar využívá čas, který mu odklad poskytuje, k tomu, aby GTA VI co nejvíce optimalizoval a připravil verzi pro Nintendo Switch 2 a/nebo režim s 60 snímky za sekundu, když ne k uvedení na trh, tak někdy v roce 2026.



















