Čínský výrobce displejů TCL CSOT připravuje monitor, který posune koncept dual‑mode panelů na novou úroveň. Místo běžného zdvojení obnovovací frekvence nabídne rovnou čtyřnásobek – z 160 Hz až na 640 Hz.
TCL CSOT podle informací z čínského IT Home pracuje na monitoru, který dramaticky rozšíří možnosti současných dual‑mode displejů. Ty dnes obvykle umožňují přepnout z vysokého rozlišení a nižší obnovovací frekvence do nižšího rozlišení s dvojnásobnou frekvencí. TCL však míří mnohem výš: nový panel má zvládnout 4× přepínání obnovovací frekvence, tedy z 160 Hz až na extrémních 640 Hz při Full HD.
Zatím není potvrzeno, zda půjde o IPS nebo OLED panel. TCL je jedním z největších výrobců OLED displejů, takže OLED varianta je reálná, ale stejně tak může firma sáhnout po IPS, podobně jako ASUS u svého ROG Strix XG27UCG Gen 2, který nabízí 3× přepínání frekvence. Pokud TCL skutečně nasadí 4K rozlišení při 160 Hz a následně umožní přepnutí na 1080p@640 Hz, půjde o jeden z nejextrémnějších herních režimů na trhu.
TCL není jediný výrobce, který se snaží posunout hranice. HKC už dříve oznámilo 27″ 4K panel schopný běžet na 200 Hz v nativním rozlišení a až na 800 Hz v 1080p. ASUS zase připravuje modely se 3× a 4× přepínáním. Přesto je nabídka stále velmi omezená a většina parametrů – včetně ceny a dostupnosti – zůstává neznámá.
Pokud se informace potvrdí, TCL CSOT může být jedním z prvních výrobců, kteří přinesou 4× refresh‑rate switching do mainstreamu. Pro hráče zaměřené na kompetitivní tituly by to znamenalo další výrazný krok směrem k minimalizaci latence a maximalizaci plynulosti. Jakmile se objeví další detaily, budeme je sledovat.



















