Naše postavy nejsou nadlidské a naši dva protagonisté zaplatí cenu, kterou s sebou nese stát se hrdinou,“ říká hlavní spisovatel Sébastien Renard.

Společnost Focus Entertainment nedávno vydala rozšířený gameplay pro A Plague Tale: Requiem , pokračování uznávaného A Plague Tale: Innocence od studia Asobo. Hra vychází 18. října pro Xbox Series X/S, PS5, PC a Nintendo Switch (přes cloud) spolu s Game Pass. Na blogu PlayStation Blog poskytl hlavní spisovatel Sébastien Renard další podrobnosti o příběhu a tématech.

Requiem se odehrává tři roky po první hře a sleduje Amicii a Huga, jak se vydávají na jih a objevují nové památky. Zanedlouho se znovu stanou špatné věci a dozvědí se o ostrově spojeném s Hugem. Jak ukázal nedávný gameplay, Hugo může použít své schopnosti k ovládání morových krys a napadání nepřátel. Mohou ho však i nepříznivě ovlivnit.

Přečti si  Assassin's Creed Rift údajně odloženo na jaro 2023

Hugovy schopnosti se rozvíjejí, bude se snažit je udržet pod kontrolou a někdy ho semelou.” Přestože pro něj budou klíčové, aby unikl nebezpečným situacím, mladý chlapec bude muset odolat riziku, že podlehne svým schopnostem,“ říká Renard. Pokud jde o Amicii, její bojová schopnost se proti ní „obrátí“. “Nebude mít jinou možnost, než převzít tuto roli, kterou může převzít pouze ona, ale bude muset čelit traumatickým emocím, které s tím přicházejí.” Naše postavy nejsou nadlidské a naši dva protagonisté zaplatí cenu, kterou s sebou nese cesta stát se hrdinou.

Pomohou jim nové postavy, včetně „dospělých s větším sebevědomím a zkušenostmi“. Jednou z nových oblastí, kam se sourozenci vydají, je Provence, zpočátku úctyhodný ráj. Netrvá to však dlouho, než „tvrdá středověká realita nevyhnutelně dožene a jejich naděje zmizí dříve, než se stihnou příliš pohodlně.“ Spolu s morovými krysami zde budou také žoldnéřské bandy, přepadení a „vždy nemilosrdná povaha své doby, v níž prostí vesničané nedělají žádnou výjimku“.

Přečti si  EA vyvíjí Open World hru Black Panther, která bude pro jednoho hráče

A Plague Tale: Requiem vychází pro Xbox Series X/S, PS5, PC a Nintendo Switch společně s Xbox Game Pass 18. října. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno