Vydání nejnovějšího sci-fi RPG Anthem od BioWare, nebylo bez problémů a díky chybám, slabému příběhu a dlouhým načítacím obrazovkám si hra odnáší v recenzích velmi slabá hodnocení.

To samozřejmě doplněno o betu, která byla rovněž plná chyb, přimělo hráče vyčkat s nákupem. To potvrzují také prodejní čísla ve Velké Británii, která hovoří o tom, že Anthem s těží dosáhl na pouze na 10% toho, co dokázalo prodat Destiny 1 během prvního týdne.

Tyto informace týkající se fyzického prodeje Anthem ve Velké Británii pocházejí od analytiků Niko Partners Daniel Ahmad. Pokud jsou tyto údaje přesné, pak se jedná o 40.000 kusů prodaných fyzických kopií hry. Vedle toho Destiny 1 dokázalo prodat 417.000 kusů.

Přečti si  PSVR nové generace bude obsahovat podporu 4K, haptickou zpětnou vazbu a další vychytávky

V neposlední řadě to znamená, že i Mass Effect: Andromeda se prodával v prvním týdnu dvakrát lépe než Anthem. I přes všechna tato fakta však stojí poznamenat, že že UKIE / GfK zveřejnila svůj žebříček top 10 v prodejích za minulý týden, kde byl Anthem na první příčce v prodejích fyzických kopií ve Velké Británii. Takže i přes to, že hra prodala asi jen 10% z toho, co Destiny 1, podařilo se hře překonat Metro Exodus a Far Cry: New Dawn.

To vše jen ukazuje na současný trend, kdy jsou fyzické kopie na ústupu a hráči mnohem více přistupují k nákupu her v digitální formě a také k využívání předplacených prémiových služeb jako EA/Origin Access, Xbox Game Pass a dalších.

Přečti si  Nová IP studia The Coalition bude údajně menší experimentální hrou

Anthem je nyní k dispozici na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno