Ikonická trať v australském Bathurstu čekala na závodníky v prvním kole desetidílného šampionátu Iconic&Famous. Na obávaném okruhu lemovaném betonovými zdmi se závodilo se speciály kategorie GT3 a k vidění byli vozy Ferrari 488, Mclaren 650S, Mercedes Benz SLS AMG, Lamborghini Huracan a další.  24 přihlášených jezdců se rozdělilo do dvou lobby a ve středu večer se utkali o první body do celkového hodnocení.

Drama nastalo hned na startu samotné kvalifikace, kdy technické problémy s připojením zapříčinili, že se úřadující šampión Jarda_Cze nemohl zúčastnit celé části kvalifikace. Ani to mu však nezabránilo v tom, aby i ve zkrácené době získal pole position. V těsném závěsu ho následovali jezdci Schumirima, Derek, Radovan80 a piloti GT-racing_007 s ToyRipperem.

Start závodu se povedl vítězi kvalifikace, který uhájil první místo a za ním ho začala pronásledovat smečka jeho soupeřů. Samotný start závodu se bohužel neobešel bez kolizí, kdy na chvostu startovního pole došlo k havárii a minimálně 4 vozy tak museli zamířit hned v úvodním kole do boxů.

Jarda_CZE hned od začátku závodu nasadil vysoké tempo, začal si budovat mírný náskok a pomalu odjížděl svým soupeřům. Bohužel, jak se říká, přepálil začátek a na konci prvního kola poslal svůj Mercedes do trávy a o svou vedoucí pozici přišel.  Na vedoucí pozici se tak dostal Schumirima pronásledovaný pilotem GT-Racing_007 a Derekem.  V průběhu několika kol se postupně utvořilo několik skupinek, které spolu bojovali v průběhu celého závodu. Několik pilotu se přesvědčilo o tom, že každá chyba je zde draze trestána a po kontaktu s betonovou zdí museli navštívit své mechaniky. To se ovšem netýkalo prvních 7 pilotů. Ti tak postupně zbytku pole ujížděli a i nadále spolu bojovali o cenné body. Jednou z těchto dvojic byli i piloti Slidergas a ToyRipper, kteří spolu celý závod sváděli souboj o pátou pozici. Několikrát si svá místa mezi s sebou vyměnili a nakonec se z lepší pozice mohl radovat Slidergas se svým Renaultem RS. Na ToyRipperovo Ferrari 488 tak zbyla šestá pozice. Další dvojící, která spolu strávila podstatnou část závodu byl Gt-racing_007, který po několika chybách vypadl z boje o první příčku,  a Radovan80 se svým McLarenem 650S. Pilot GT-Racing_007 se bohužel nevyvaroval dalších chyb a tak se díky konstantní a rychlé jízdě mohl Radovan80 zaslouženě radovat z celkového třetího místa.

Přečti si  HyperX uzavřel globální partnerství s Riot Games pro VALORANT Champions Tour

Po již zmiňovaných chybách pilota GT-Racing_007 zůstal v boji o vedení Schumirima a Derek, který ho celý závod pronásledoval. Oba piloty v průběhu závodu nedělilo více jak 3 vteřiny a ke konci hodinového závodu začal souboj vrcholit. V posledním kole celý souboj vygradoval, když se v esíčkách na sjezdu z nejvyššího místa okruhu roztočil závodník o kolo zpět. Vedoucí pilot Schumirima se v této nepřehledné pasáži nedokázal stojící Hondě zcela vyhnout a při kontaktu si poškodil své Ferrari 488. Toho se vzápětí pokusil využít Derek, ale neúspěšně. K dalším náznakům útoku došlo pak na nejdelší rovince a v posledních esíčkách. Schumirima s poškozeným vozem i nadále dokázal útokům odolávat a když se Derekovi nezdařil ani útok v poslední zatáčce okruhu, mohl se nakonec radovat z tvrdě vydřeného vítězství. Druhý tak dojel se svým Lamborghini Huracan pilot Derek a na bedně je doplnil již zmiňovaný Radovan80.

Přečti si  Sony momentálně vyvíjí přes 25 PS5 exkluzivit

Závod na Bathurstu znovu ukázal jak náročný tento okruh je a proč je ikonou ve světě motorsportu. Již příští týden se šampionát přesouvá legendárního LeMans, kde se piloti poperou o další body s vozy kategorie GT1.

Kompletní výsledky ze závodu naleznete na webu šampionátu, kde naleznete i parádní galerii ze závodu. Na Celý záznam závodu se můžete podívat na facebookovém profilu šampionátu nebo na kanále ThatOneStream.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno