Bethesda podala žalobu proti vydavateli Warner Bros. a vývojáři Behavior Interactive, tvrdí, že jejich nedávno propuštěná mobilní hra Westworld (nyní dostupná v zařízeních Android a iOS) je kopií Fallout Shelter , který byl také vyvinut společností Behavior Interactive pro Bethesdu.

Podle navrhovatele používá společnost Westworld tentýž počítačový kód vytvořený pro Fallout Shelter, který dokonce obsahuje konkrétní chybu, která byla od té doby opravena ve Fallout Shelter, ale Westworld ji stále obsahuje.

Bethesda tak podala žalobu za porušení smlouvy o vývoji  a vlastnictví FALLOUT SHELTER, široce uznávané mobilní hry vlastněné a vydané společností Bethesda. Bethesda také vznesla obvinění proti společnosti Warner Bros. Entertainment za účelem podnícení k porušení této smlouvy. Společnost Bethesda dále podává žalobu proti společnostem Behavior a Warner Bros. (společně “obžalovaným”) za úmyslné a vědomé porušení autorských práv společnosti Bethesda, zneužití obchodních tajemství Bethesdy a podvodných obchodních praktik a nekalé soutěže prostřednictvím jejich vývoje, marketingu a  propagace mobilní hry Westworld. 

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

Hra Westworld je očividnou kopií FALLOUT SHELTER. Pracuje se stejným kódem chráněným autorskými právy, který používá FALLOUT SHELTER. Westworld má stejný nebo velmi podobný herní design, umělecký styl, animace, funkce a další prvky hry jako FALLOUT SHELTER, které jsou ve vlastnictví společnosti Bethesda.

Fallout Shelter je nyní nově k dispozici na PS4 a Nintendo Switch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno