Po dlouhém období vývoje je THQ Nordic konečně připraveno vydat hru Biomutant 25. května pro Xbox One, PS4 a PC.

Akční RPG epos, vyvinutý studiem Experiment 101, , je plný herních mechanismů a systémů. Tady je 15 věcí, které musíte znát, než se do tohoto podivného a přesto krásného světa ponoříte.

Biomutantu vládnou antropomorfní tvorové a v příběhu budete hrát za jednoho z nich. Jako takový si můžete přizpůsobit řadu aspektů své postavy, srsti, tesáků, výšky atd. Výběr lehčího tvora může způsobit vyšší rychlost pohybu, ale těžší postava bude schopna absorbovat větší poškození. Hráči se také mohou rozhodnout pro jeden ze šesti DNA řetězců, které mohou ovlivnit něčí atributy. Je také možné „znovu nasadit“ genetiku řetězců DNA pro různé výsledky.

Třídy

Ve hře je zaveden systém tříd, který umožňuje další specializaci jejich charakteru. Můžete se rozhodnout pro komando, které se věnuje hlavně používání zbraní, nebo Psyfreak zaměřený na „magii“. Zatímco různé typy tříd a způsob, jak je získat, ještě nebyly odhaleny, víme alespoň o jedné, kterou lze odemknout prostřednictvím předobjednávky.

Příběh a prostředí

Ačkoli na začátku hrajete jako vlastní postava, Biomutant má zastřešující příběh. Strom života, který poskytuje obživu Novému světu, byl znečištěn. Výsledkem je, že se hráč musí vydat ven a zachránit strom a zároveň jednat se šesti různými kmeny. Tyto kmeny, které byly původně součástí sjednocené enklávy, se oddělily a mají své vlastní cíle. V závislosti na vašich rozhodnutích se příběh může rozvětvovat jedinečnými způsoby, a ačkoli je děj plně vyprávěn, s postupem hrou se to snižuje. Výpravu můžete snížit i sami prostřednictvím možností. 

Dynamické počasí a mrtvé zóny

Svět Biomutantu má zhruba 4 × 4 kilometry, a přestože není největší, slibuje odhalení mnoha tajemství a záhad. Tato hra má dynamický systém počasí a denní / noční cyklus, který údajně ovlivňuje chování nepřátel. Existují také mrtvé zóny, které k prozkoumání vyžadují plynovou masku a kyslíkovou nádrž, a kryo oblasti, které k bezpečnému prozkoumání vyžadují teplé oblečení.

Kmenová válka

Kmenová válka je jednou z dalších hlavních rysů zápletky. Některé kmeny se snaží zachránit Strom života, zatímco jiné se ho snaží zničit. Můžete se spojit s kmenem a plnit pro něj úkoly, prosazovat jeho cíle v procesu, nebo se rozhodnout je všechny eliminovat. Abyste pomohli sundat soupeřící kmen, budete muset zajmout jejich základny – které poskytují jedinečné odměny, jako jsou nové zbraně, dovednosti atd. – a poté jejich pevnost. Ať už se budete držet zvoleného kmene nebo ho opustíte na půli cesty, je zcela na vás.

Stefan Ljungqvist z experimentu 101 pro Game Reactor uvedl, že důraz je kladen na „tajné objevy neboli průzkum, kde ve světě skutečně najdete něco zajímavého.

Společníci a Karma

Jak se setkáváte s NPC a plníte úkoly, začínají se otevírat různé řady úkolů. Díky přidání společníků také nebudete muset jít na cestu sami. Tito společníci s vámi budou bojovat a v závislosti na vašem jednání změní jejich postoje. Je také zaveden systém karmy, který sleduje vaše rozhodnutí a poskytuje vaší postavě světelnou nebo temnou auru podle toho, s jakým kmenem jste se spojili.

World Eaters

Přečti si  Biomutant předvádí zajímavý boj a průzkum v otevřeném světě

Abyste zachránili Strom života, budete muset následovat jeho čtyři kořeny k World Eaters (světožrouti). Jedná se o masivní boje s bossy, které k boji vyžadují více specializovaného vybavení. Zajímavé je, že Ljungqvist naznačil, že tyto světožrouty, můžete buď ušetřit, nebo jim neumožnit žít. Jak to vaše rozhodnutí a Auru dále ovlivní, se teprve uvidí.

Vozidla

Bez speciálních vozidel samozřejmě nebudete moci bojovat se světožrouty. Ty sahají od vodních lyží zvaných Googlidy až po mechy, označované jako Mektony. ozidla lze získat pomáháním různým postavám, ale mají i jiné funkce mimo boj se světožrouty. Pomocí Mektonu můžete projít mrtvou zónu, která postrádá kyslík, a přežít delší dobu nebo v ponorce prozkoumat podvodní svět. Vozidla lze také upgradovat.

Boj

Boj byl popsán jako kombinace útoků zblízka, střelných zbraní a mutací. Různé typy zbraní sahají od brokovnic a útočných pušek po meče a silové pěsti. Hráči jsou také schopni uhýbat útokům a provádět různá komba. V boji můžete také plynule přepínat mezi různými zbraněmi. Jak budete postupovat, můžete se naučit jedinečné pohyby od různých postav, zatímco levelování umožňuje zvyšování atributů.

Crafting

Výroba je také hlavní součástí hry a umožňuje hráčům vytvářet různé typy zbraní na základě zdrojů. Různé zbraně mohou mít radikálně odlišné velikosti zásobníku, kritickou šanci, přesnost, typy poškození atd. V závislosti na shromážděných částech. K dispozici jsou zbraně jednoruční i obouruční a je možné připevnit různá poškození elementy, jako je šok, zmrazení atd.

Mutace

Mutace jsou zdrojem různých účinků. Získáváte je prostřednictvím bunkrů starého světa, které poskytují schopnosti jako telekineze nebo levitace. Alternativně můžete narazit na biologickou kontaminační kaluž a změnit své končetiny, abyste získali skřípající krabové drápy, které mohou zabít nepřátele. K dispozici jsou také robotické součásti, jako jsou křídla, drápy atd., Které poskytují výhody, jako je let. Podle situace můžete také díly libovolně vypínat. Nepočítejte však s tím, že se budete mutovat do úplně jiného druhu.

Žoldnéřská třída

Předobjednáním hry získáte třídu Mercenary jako bonus zdarma. Spolu s tím, že je hratelná od začátku, přichází s katanou a wakizashi spolu se schopností duálního ovládání. K dispozici je také „jedinečná kombinace výhod“, ačkoli nebyly poskytnuty další podrobnosti. Je třeba poznamenat, že třídu je možné zakoupit i samostatně po vydání hry.

PC Specifikace

Z hlediska hardwarových požadavků na PC není Biomutant příliš náročný. Minimální požadavky zahrnují Intel Core i5-4690K nebo AMD FX-8350 na 3,5 GHz, 8 GB RAM a buď GeForce GTX 960 nebo Radeon R9 380 4 GB. Doporučené požadavky zahrnují Intel Core i7-6700K nebo AMD Ryzen 5 1600 běžící na 3,2 GHz, 16 GB RAM a GeForce GTX 1660Ti nebo Radeon RX 590 se 6 GB VRAM. V obou případech budete potřebovat 25 GB volného místa pro instalaci.

Žádné mikrotransakce

Stefan Ljungqvist z Experimentu 101 ujistil hráče, že hra nebude obsahovat žádnou formu mikrotransakcí. Kromě toho také poznamenal, že vývojáři se nyní soustředí na dokončení hlavní hry v kvalitě, kterou si určili. Ljungqvist také uvedl, že jakýkoliv následný obsah bude záviset na celkovém úspěchu hry.

Přečti si  HyperX uzavřel globální partnerství s Riot Games pro VALORANT Champions Tour

Sběratelská edice a Atomic edice

Spolu se standardní edicí přijdou na trh ještě další dvě edice. Sběratelská edice, která obsahuje igurku, umělecká díla A1 na látce, oficiální soundtrack a prémiovou krabičku spolu s hrou (stojí 109,99 USD pro PC a 119,99 USD pro konzole). Atomic edice obsahující vedle obsahu sběratelské edice navíc ještě Steelbook, dioráma, tričko a nadrozměrnou podložku pod myš. (Cena je stanovena na 399,99 $ pro všechny platformy).

Biomutant vychází pro PC, PS4 a Xbox One 25. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno