BioWare momentálně pracuje především na své nové značce Anthem, do které vkládá veškeré své naděje a vývojářské síly.

BioWare také nedávno informoval, že by v budoucnu studio rádo experimentovalo s tím, že by chtěli představovat více projektů v Early Access Myslí tím projekty, které by ukázaly, co vlastně hráči chtějí.

Studio také uvedlo, že se po Anthem hodlá zaměřit na pokračování Dragon Age, jehož vývoj byl po připomínkách EA restartován. To ostatně potvrdil i šéf studia Casey Hudson, který odhalil, že se studio chce vrátit i k Mass Effectu.

K Dragon Age a Mass Effect vám mohu říci jen to, že se k nim chceme vrátit co nejdříve. Mass Effect je určitě značka, ke které se chceme vrátit. Je to moje dítě. Byl jsem u zrodu této značky, takže bych se k ní samozřejmě v určitém okamžiku chtěl vrátit.

Většina studia BioWare momentálně pracuje na hře Anthem. Menší část studia však dělá přípravy na rebootu Dragon Age, který má být dalším velkým projektem studia.

Rada fanoušků se také ptá, zda se v budoucnu dočkají další Star Wars hry a pokračování Knights of the Old Republic? Na to Hudson odpovídá:

Existuje tolik her, které jsme jako studio chtěli dělat. Na jedné straně je výzva udělat tak skvělou hru, jak jen dokážeme, ale na druhé straně je velikost zdrojů a studia. Jsme celkem velcí a je zde mnoho projektů, o které bychom měli zájem. Nemůžeme však dělat všechno. Musíme si zkrátka vybrat a přes ostatní se musíme přenést. Vždy jsem však miloval Star Wars, miloval jsem vývoj Knights of the Old Republic. Takže … vždy se snažíme zjistit, co bude dál.

Přečti si  Metro Exodus přichází na Xbox Series X / S a PS5 18. června

Je dobře, že se BioWare aktuálně plně soustředí na vývoj hry Anthem, se kterou má dlouhodobé plány.

Anthem vychází na PC, PS4 a Xbox One 22. února 2019.

6 KOMENTÁŘE

 1. Podle mne je to právě naopak. Anthem i podle novinářů, kteří byli na E3 nepředvedl nic nového, nic novátorského natož převratného. Spíš je to jen trochu jiná verze konkurenčního titulu a pod taktovkou EA to bude zase další prů… Mass Effect sice dílem Andromeda dost zpackali a těžko si budou hráče klonit na svou stranu novým pokračováním, ale každopádně herní obec už dost dlouho prahne po kvalitní hře z prostředí Star Wars. přiznejme si, že ať už reboot Battlefrontu anebo jeho druhé pokračování opět díky EA dostalo dost na pr…. oproti očekávání, navíc už po KotoR II se všichni domáhali jejího pokračování, které nepřišlo. Určitě bych uvítal další skvělé RPG jako byl např. Witcher 3 z prostředí Star Wars universa, jelikož ani taková silná značka jako je Fallout 4 od konkurence nebo jeho hlášené pokračování Fallout 76 zatím moc hráčů upřímně nenadchlo. Nový TES zatím taky bude až v daleké budoucnosti, takže určitě být Bioware přehodnotím status.

  • Velmi dobrý komentář. Potíž je ovšem v tom, že z původního týmu BioWare tam už téměř nikdo není a řada kvalitních vývojářů kvůli EA odešla, což poznamenalo mimo jiné také Andromedu. A totéž se bohužel začalo dít také u Respawn Entertainment, kde řada kvalitních vývojářů po prodeji studia EA odešla, Někteří se vrátili zpět do Infinity Ward.
   Nicméně zpět k BioWare, pokud si studio chce zachránit kůži a napravit reputaci, nezbývá nic jiného než slušně řečeno neposrat Anthem, který doufáme budeme mít možnost na Gamescomu vyzkoušet. Navíc EA Anthem staví jako konkurenci Destiny a The Division.
   A co se nejrůznějších prohlášení týče, tak ty je třeba brát se značnou rezervou, jelikož stejně všechna tyto studia nyní musí skákat tak jak EA píská.
   Pozor na Fallout 76, ten hráči nemají považovat za pokračování Falloutu 4, ale za samostatnou hru. Pokračováním má být až Fallout 5, který společně s novým TES vyjdou až na novou generaci konzolí. Jediné pořádné RPG, které se v dohledné době chystá je Cyberpunk 2077.

   • Ano, stejně jako Fallout: New Vegas. Jinak bych si přál i pokračování Star Wars The Force Unleashed.

 2. Bezvadný, na to už jsem čekal dost dlouho, po všem tom star wars odpadu. Jo, z původního Biowaru toho moc nezbylo, ale na tom Andromedím průšvihu se už určitě poučili a noý Dragon Age bude snad alespoň hratelný. Tedy alespoň v to doufám 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno