Celosvětový nedostatek křemíku vytvořil bizarní svět, kde lidé přestali pašovat drogy a začaly pašovat CPU. Jen doufáme, že je nepolykají 😀

Celosvětový nedostatek čipů má za následek vysokou poptávku po CPU, že si je lidé připevňují na tělo, aby je mohli dostat přes hranice. To, co se dříve dělo především s drogami a nedovoleným kontrabandem, bylo nově přeneseno na high-tech elektroniku.

Naši cestu začínáme díky čínskému zpravodajskému webu HKEPC (díky Kotaku ) příběhem řidiče kamionu, který se pokouší překročit most Hong Kong – Zhuhai – Macau, který spojuje Hongkong s pevninskou Čínou. Hongkongští celníci si mysleli, že řidič vypadal trochu „nervózně“, a tak zastavili náklaďák a řidiče prohledali. Ti zjistili, že řidič měl k nohám a trupu připevněno 256 procesorů společnosti Intel.

Přečti si  Patriot kvůli globálnímu dodavatelskému výpadku informuje o změně u disků Viper VPN100

Nejednalo se o ledajaké procesory, ale velmi výkonné CPU  i7-10700 a i9-10900K. V této době se každý z těchto čipů mohl prodat na šedém trhu za tisíce, během několika minut. Není divu, že pro mizerně placené řidiče se jedná o velkou příležitost, jak si rychle za pašování přivydělat.

Ve stejný den (16. června) byl zastaven další nákladní vůz a prohledán, aby odhalil skrytý oddíl s 52 CPU uvnitř. „Akce proti pašování“ z 18. června vyústila v zabavení „elektronických produktů“ včetně procesorů ve výši 27 milionů $, ale pouze po pronásledování vysokorychlostních člunů ve stylu Miami Vice.

Nejnovější zátah z 5. července provedený hongkongskými celníky vynesl 2200 CPU a 1000 kusů RAM, spolu s mobilními telefony a kosmetickými předměty, celkem v hodnotě 4 milionů dolarů.

Přečti si  Summer Summit 2021 v podání Cooler Masteru

Globální nedostatek čipů a procesorů je způsoben pandemií COVID-19, díky tomu je ochromen nejen herní a hardwarový průmysl, ale také automobilový a další průmysl. Jedinou útěchou nyní může být propad kryptoměn, který napomáhá dodávkám grafických karet.

Situaci pro vás budeme nadále sledovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno