Společnost Microsoft se snaží obejít scalpery tím, že dává členům Xbox Insider možnost koupit Series X / S – pokud vlastníte Xbox One.

Mnozí z nás vědí, jak obtížné bylo koupit Xbox Series X / S nebo PlayStation 5. Globální nedostatek počítačových čipů zúžil produkci konzolí a jakýkoli dostupný kus je velmi často získán scalpery využívající nákupní boty. Ve snaze obejít scalpery a dostat nové Xboxe do rukou skutečných hráčů, společnost Microsoft oznámila novou iniciativu předobjednávek pomocí svého programu Xbox Insider.

Program nazývá Console Purchase Pilot, ten dává majitelům Xbox One přihlášeným k programu Xbox Insider šanci rezervovat si a následně zakoupit Xbox Series X nebo Series S prostřednictvím samotné konzole. Pro ty, kteří nevědí, je Xbox Insider bezplatný program, který umožňuje členům testovat aktualizace softwaru dříve, než je Microsoft uvolní pro veřejnost, a také umožňuje přístup k určitým herním beta verzím.

Microsoft však zdůrazňuje, že se zprvu bude jednat o omezený test otevřený pro malé publikum. Připojení k pilotovi vám nezaručí konzoli, ale budete součástí skupiny potenciálních kupců, kteří budou vybráni později. O tom, kdy budou vybraní uživatelé upozorněni, nepadlo ani slovo. Dále je pilotní program k dispozici pouze zákazníkům z USA. Zda se rozšíří i na další regiony se zatím také neví.

Přečti si  Death Stranding Director's Cut již bylo hodnoceno ESRB

Díky tomu, že celá transakce proběhne na konzoli, Microsoft doufá, že to sníží, ne-li zcela eliminuje, scalpery, a majitelé Xbox One tak budou moci lépe upgradovat na Series X / S.

 Je to jedinečný přístup, ale vše, co pomáhá legitimním hráčům získat novou konzoli, je v tomto okamžiku vítáno. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno