V San Diegu o víkendu proběhl každoroční Comic Con, akce sdružující fanoušky komiksů, sběratelských her, fantasy filmů, video her či seriálů a cosplayů přilákala znovu více než sto tisíc lidí.

Výsledek obrázku pro comic con 2017

Seriály představily trailery na nové série. Šestá sezona čeká seriál Arrow, do čtvrté série příběhů detektiva Jamese Gordona a malého Bruce Wayna se pouští Gotham. Fanoušci se mohou těšit i na druhou sérii mysteriózního Westworldu nebo na čtvrtý ročník Flashe.

Hra o trůny se minulou neděli dočkali pokračování v podobě prvního dílu sedmé série. Ten nastínil, jakým směrem by se mohly osudy hlavních postav ubírat. Na Comic Conu však seriál z produkce HBO poodhalil ještě více v novém traileru. Návštěvníci Comic Conu se mohli vyfotit s některými oblíbenými hrdiny. Na autogramiádě se objevili představitelé Lady Brienne, Theona Greyjoye či Sansy a Brana Starkových. Hlavní rekvizitou ze seriálu natočeného podle fantasy knih George R. R. Martina je replika Železného trůnu. Ani ten nesměl na Comic Conu chybět.

Přečti si  Nový trailer k Life is Strange: True Colors představuje Rangera parku Ryana

Výsledek obrázku pro comic con 2017

Většina návštěvníků Comic Conu dorazila v převlecích či maskách. Nechyběly ani kompletní cosplaye, tedy kostýmy známých postav. K vidění byli Batman a Robin, Darth Maul či Nicholsonův Joker. Stále se rozrůstající cosplayerská komunita má svůj základ v Asii, především kvůli vlivu japonských animovaných filmů, tzv. anime.

Vůbec první ročník Comic Conu v San Diegu se uskutečnil už v roce 1970, tehdy ještě pod názvem Comic Book Convention. Jeho původním zaměřením byly komiksy a fantasy literatura i filmy. Postupem času se však rozsah a zaměření rozšířilo i na japonské anime a mangu, sběratelské hry, videohry či právě cosplaye.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno