Na planetě Kepler-62e, kdesi daleko ve vesmíru, se schyluje k osudovému zápasu. Povrch planety se postupně rozpadá pod náporem nesčetných katastrof a frakce přeživších se snaží najít cestu k záchraně. V sázce je přežití celého lidstva a každá frakce musí využít veškeré své zdroje, aby postavila kolonizační loď a unikla hrozící apokalypse. Čas je neúprosný, země se doslova drolí pod nohama a každý krok může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. V tomto chaotickém prostředí plném nebezpečí a nečekaných událostí se formují aliance, ale i zrada je na denním pořádku, protože jediný, kdo se může zachránit, je ten nejrychlejší a nejchytřejší. A to je právě startovní premisa nové deskové hry Cysmic.

Tento titul je dynamická strategická sci-fi desková hra pro 2 až 6 hráčů za níž stojí společnost Star Reach Games. Jak jsem v úvodu této novinky zmínil, hra se odehrává na umírající planetě Kepler-62e, kde hráči vedou jednu z mnoha frakcí bojujících o přežití a snaží se jako první postavit a odstartovat svoji kolonizační loď.

Přečti si  RECENZE: System Shock (PS5) - Shodan vás již očekává

Jedním z hlavních rysů hry Cysmic je její dvojvrstvý hrací plán, který se během hry postupně rozpadá, což vytváří dynamické a neustále se měnící prostředí. Hra obsahuje více než 200 miniatur, včetně modulárních kolonizačních lodí, jenž hráči sestavují během hry. Každý hráč začíná s unikátní konfigurací a asymetrickými schopnostmi ovlivňující jejich strategii a možnosti, jak vyhrát. Hráči musí nejen stavět své lodě, ale také získávat moduly potřebné pro přežití od svých soupeřů. Hra vypadá, že jednotlivé tahy by mohly rychle plynout, a přitom být poměrně intenzivní, s jednoduchým herním systémem, kde každý tah zahrnuje spálení karty, zahrání karty a výběr bonusové akce.

Inspirací pro Cysmic byly klasické katastrofické filmy, což se odráží v dramatické atmosféře a herních mechanikách zaměřených na přežití a adaptaci v chaotických podmínkách. Hráči musí neustále čelit zemětřesením a dalším přírodním katastrofám, což zvyšuje napětí a nutí hráče rychle reagovat na měnící se situace. Takto to vypadá alespoň na papíře, jak tomu bude v realitě je otázka.

Přečti si  Ponořte se do alternativní historie Viktoriánské Anglie s hrou Ada's Dream

Cysmic je ambiciózní projekt, který kombinuje strategické plánování s rychlými rozhodnutími v chaotickém prostředí. Pokud vás zajímají hry s vysokou mírou interakce mezi hráči a dynamickým herním prostředím, Cysmic by mohla být právě pro vás. Hra je momentálně ve fázi kampaně na Gamefoundu, kde můžete projekt podpořit a zajistit si svou kopii.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno