Zítra oficiálně vychází Kingdom Come: Deliverance na PC, PS4 a Xbox One, ale připravte se na velký day one patch, který zabírá 20 GB dat.

Open-world RPG Kingdom Come: Deliverance technicky sice začíná až zítra, ale řada hráčů a recenzentů hru hraje a tak si mohli všimnout poměrně nezvykle velikého day one patche. Gadgets360  původně uvedla, že aktualizace pro verzi na PlayStation 4 je dokonce 23 GB, přičemž celková velikost hry je 46GB .

A proč je aktualizace tak veliká?

Způsob, kterým engine hry pracuje tak, že celá hra je rozdělena do PKG, nebo ISO souborů po 2GB a pokud během updatu opravíte textový soubor o velikosti 1kB v jednom z těchto 2GB souborech, pak jej musíte nahradit celý. Day one patch zlepšuje hlavní mechaniku v celé hře, takže se dotýká téměř všech 2GB archivů hry. To v podstatě znamená, že musíte stáhnout téměř celou hru a nahradit stávající soubory. Uživatelé tak alespoň nemusí mít obavy, že by hra ne jejich discích narostla o dalších 20GB, ale jedná se pouze o nahrazení dříve stažených souborů.

Přečti si  Na louce - Příroda je skutečně ráj...

Producenta Warhorse Martin Kilma vysvětluje účel opravy i proč je tak velký.

Čtyři roky po naší kampani na Kickstarteru má zítra nastat den, kdy vydáváme naši hru. Náš poměrně malý tým chtěl vydat hru, tak jak zamýšlel a tak jak ji očekávali i hráči. Všichni z Warhorse chtěli poděkovat naší komunitě, přátelům a těm, kteří nám pomohli přinést tento sen k životu tím, že nám dali šanci vyvinout to, v co věříme a to je jedinečný zážitek z RPG.”

Co se velikosti day one patche týče, tak Kilma uvedl:

“Release verze hry musí bát dokončena k určitému datu, avšak do dne vydání zbývá ještě nějaký čas, který se dá využit buď k odpočinku, či tvorbě dodatečného obsahu. My jsme však tento čas využili k tomu, abychom naši hru pro hráče ještě vylepšili. Patch řeší následující: Questy jsou vyrovnané, RPG postup je hladší, hra běží rychleji a každý aspekt hry má více lesku. Nevýhodou samozřejmě je, že většina dat ve staré sestavě byla nahrazena a musí být znovu stažena jako patch. Chápeme, že po čtyřech letech čekání je další čekání na stažená patche poměrně nepříjemné, ale věřte mi, vyplatí se počkat.”

Kingdom Come: Deliverance vychází na PC, PS4 a Xbox One 13. února.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno