Vzal do ruky štětec a na plátno udělal několik krátkých tahů štětcem. Poté odstoupil o pár kroků zpět a zadumaně hleděl na svůj výtvor. V hlavě mu kolovala jediná myšlenka. Stanu se někdy uznávaným malířem jako byl Picasso, Monet nebo třeba Van Gogh?

Hra ze světa moderního výtvarného umění od autorů Molly Johnson, Roberta Melvina a Shawna Stankewiche vydaná společností Crafty games je určena primárně pro 2 hráče, ale zahrát si jí můžete i ve čtyřech. Tato jednoduchá karetka nezabere víc než 40 minut.

V ruce budete držet malou krabičku, do které tvůrci napasovali dva balíčky karet. Žádné zbytečné volné místo nazbyt, což normálně oceňuji, ale u této hry musím oponovat. Nacpat karty zpátky do krabičky bez poškození komponentů je téměř nadlidský úkol (a i dost otravný). Karty jsou naštěstí z kvalitního materiálu, což se o krabičce tak úplně říct nedá a po několika použití budete muset nejspíš krabičku nahradit nějakou jinou alternativou.

Přečti si  Servery Babylon’s Fall budou vypnuty 27. února 2023

Karty jsou rozděleny na několik druhů, ale mezi ty základní patří karty pláten a karty úkolů. Plátna jsou rozdělena na kvadranty, kdy každý kvadrant má jednu ze 3 barev (žlutá, modrá, červená). S protihráčem budete střídavě vykládat karty do mřížky 4×4 tak, abyste splnili co největší množství úkolů a zároveň co nejvíce uškodili soupeři. Každý hráč má po vyložení všech 16 karet vymezenou svou bodovací oblast. Tuto oblast můžete do určité míry a fáze hry ovlivnit a narušit tak soupeři jeho kompozici. A tím ho připravit o body. Ve 4 hráčích hra nabízí nepatrně odlišná pravidla, ale podstata zůstává stejná, co nejlépe využít základní mechaniky areacontrol a pattern building.

Musím přiznat, že mě hra na první dobrou vůbec nezaujala a přes počáteční nedůvěru a malá očekávání si však musím přiznat, jak jsem se mýlila. Hra je to svižná, zábavná a překvapivě i strategická. Ale co na hře oceňuji nejvíce je její věrnost tématu. Karty úkolů nesou názvy po jednotlivých uměleckých směrech a malířích moderního výtvarného umění. Úkoly na nich vyobrazené navíc vystihují podstatu daného směru, což je maličkost, která se mi nesmírně líbí. K tomu přidejme výrazy jako inspirace, kompozice, teorie barev nebo třeba finální projekt, jež vyjadřují myšlenkové pochody při tvorbě díla. Pokud máte rádi moderní umění, tak si tuto hru oblíbíte jako já.

Přečti si  Zakladatelka 343 Industries Bonnie Ross opouští studio

 

PŘEHLED RECENZE
Zábava
80 %
Znovuhratelnost
80 %
Srozumitelnost pravidel
80 %
Zpracování
60 %
deskovka-abstract-academy-namaluj-si-obrazMechanismem bude tato hra bavit převážně unavené rodiče, kteří nemají mnoho času na několikahodinové náročné hraní. A dokážu si představit, že zabaví i starší děti. Navíc nebude potřeba pro hraní mnoho prostoru, takže přibalit na případnou dovolenou do kufru, kabelky či batůžku nebude určitě problém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno