Plechová krabice jako obal na hru? Herní styl silně připomínající Dixit, který bytostně nenávidím? Navíc budu muset vymýšlet příběhy podle obrázku?! No to snad ne! Jak jsem si myslel, že to bude katastrofa, tak jsem se šeredně spletl a už teď chci hrát znovu. Pojďme se stát na chvíli detektivy.

Klub detektivů je párty hra pro 4 – 8 hráčů od 8 let. Herní doba slibuje zábavu alespoň na 45 minut a více, což odpovídá. Herní obal je plechový box obsahující plastový pořadač, ve kterém jsou přehledně vloženy tužky, bločky na psaní, dřevěné lupy jako symbol hádání, jednoduché ukazatele kola a hlavně obrovská porce nádherně zpracovaných velkých karet s obrázky, které Vám mohou navodit zhruba „bambilion“ asociací, a o to právě jde.

Principem hry je nasbírat co nejvíce bodů díky Vaší dedukci pro odhalení, kdo u stolu lže a kdo říká pravdu, ale všechno hezky popořadě. Pravidla, která v krabici naleznete v české a slovenské verzi, nejsou vůbec složitá. Jeden hráč se stane tzv. informátorem, vezme si šest karet, které ostatní nevidí. Následně vybere slovo, které by mohlo charakterizovat jakoukoliv asociaci, jež má informátor spojenu s dvěma kartami ve své ruce. Toto slovo napíše do bločků, které náhodně rozdá ostatním hráčům. Jeden hráč má však smůlu, dostane prázdný bloček a tento hráč se tak stává spiklencem – nezná vybrané slovo. Postupně jednotlivý hráči vykládají celkem dvě karty, které jim nejvíce připomíná napsané slovo. Spiklenec vykládá karty také, ale neví, která bije.

Poté, co všichni vyloží na stůl dvě karty, začíná ta pravá zábava. Jednotliví hráči, počínaje informátorem, „obhajují“, odůvodňují a vymýšlejí, proč zrovna tyto obrázky jim asociují dané slovo, které bylo informátorem vybráno. V našem případě bylo vybrané slovo například pohoda. „Vybral jsem si slovo pohoda. Na první kartě je jasně vidět děda, který konečně dorazil do své chatky v lese a ví, že ho čeká super pohodovej víkend a na druhé kartě ten kluk, co si hoví na verandě s obrovským, plyšovým medvědem, užívá naprostý pohodový klídek!“ Vašim úkolem je pak uhádnout, kdo je spiklenec, kterého označíte dřevěnou lupičkou. Pokud se bojíte, že Vám vymýšlení příběhu nepůjde, tak se nemusíte vůbec obávat. My v tom byli naprosto strašní a i přesto jsme si to užili. V této fázi hry se naučíte vymýšlet příběh a zapojovat tak fantazii během vteřiny, jinak je to Váš konec. Nestalo se nám, že by někdo vůbec nevěděl, ale ze začátku byly obhajoby dosti chabé. V příbězích se ovšem postupně všichni zlepšujete a je pak velmi těžké odhalit, kdo vlastně nemá ani páru o tom, jaké bylo vybrané slovo. Kolikrát se vystřídáte v roli informátora je čistě na Vás, nicméně je doporučeno ve hře pro čtyři hráče maximálně dvakrát a ve více hráčích už pouze jednou, aby vše odsýpalo tak, jak má. Věříte, že budete druhý Sherlock Holmes nebo snad Watson? Jen do toho!

Autor: Oleksandr Nevskiy

Přečti si  Diablo Immortal potvrzeno pro letošní rok

CZ distributor: Albi

Počet hráčů: 4 – 8

Přibližná herní doba: 45 minut

Doporučený věk: 8+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno