Představte si, že skončíte na pustém ostrově uprostřed Atlantiku se svými přáteli. Zjistíte, že ostrov je neobydlený, panenská příroda, všude jen moře, pláže, palmy a sluníčko. Ráj na zemi? Chyba lávky, po pár probenděných dnech se pro Vás soužití na ostrově stane noční můrou, z které je pouze jediná cesta ven – odplout na vorech, které si musíte postavit. Boj s časem, než Vám dojde jídlo a pití začíná. Viděli jste seriál “Kdo přežije?”? Říkali jste si, jak byste asi byli úspěšní, kdybyste se do této show přihlásili? Tak teď máte šanci to zjistit. Úkol je pouze jeden – přežij!

Trosečníci jsou kooperativní karetní párty hra pro 3–12 hráčů, kdy jejich úkolem je sesbírat dřevo na postavení vorů a odplutí. Rovnice je jednoduchá – každý hráč zabírá jedno místo na voru. Je třeba postavit tolik vorů, kolik je hráčů. Herní doba je okolo 15–20 minut, pravidla jsou neskutečně jednoduchá, která pochopí i děti, což odpovídá i poukazu pro hratelnost od 8+ let. Nicméně nenechte se zmást, jelikož některá rozhodnutí, která budete muset v průběhu hry učinit, jsou natolik drsná, že bych hru doporučoval spíše pro starší děti, nebo dospělé. Sedli jste si ve své oblíbené restauraci ke stolu a máte objednáno pití? Boj o přežití může začít.

Přečti si  Do Sackboy: A Big Adventure míří nové odměny, výzvy a turnaje

Jak bylo zmíněno, stali jste se trosečníky na pustém ostrově. Pokud chcete přežít, musíte spolupracovat s ostatními – sbírat dešťovou vodu, chodit do lesa pro dřevo, či chodit chytat ryby, což jsou Vaše akce, které můžete učinit. Počet dešťové vody se dozvíte jednoduše z kartičky počasí, kterou otáčíte pro každé kolo. Počet ryb, které nalovíte jednoduše zjistíte tahem kuliček z pytlíku se symbolem ryb. Pokud jdete do lesa, můžete přinést dřevo, ale také Vás může uštknout chřestýš. V takovém případě si příští jedno kolo nezahrajete. Poslední akcí, kterou můžete ve svém tahu učinit je prohledávat zbytky vraku lodi, kterou jste se sem dostali. Tam mohou najít předměty užitečné od zásob jídla, vody či pistole, přes věci méně potřebné až zbytečné jako jsou například použité spoďáry, klíčky od Ferrari či hezkou společenskou hru.

Přečti si  Nová nálož gameplay záběrů z nového Ratchet & Clank

Hráči se v tazích postupně střídají a čím déle hrajete, tím více Vám začíná docházet, že všichni se odsud nedostanete. Je vždy potřeba mít na konci jednoho kola dostatek počtu vody a jídla pro všechny žijící hráče. Bude potřeba buď postavit více vorů, což Vám zabere více času, nebo se jednoho “budižkničemi” jednoduše zbavit. Už chápete, proč chodíte do vraku? Pistole s kulkami je velmi účinný nástroj k tomu, aby si Vás každý předcházel, rozhodně pro Vás nehlasoval u táboráčku, když se řeší, koho se zbavíte, a zajistí Vám vcelku klidný spánek. Ostatně – pokud se skupinka i přesto dohodne, že se zbaví Vás, tak můžete někoho z nich, v “sebeobraně”, zastřelit… Problém vyřešen a jede se dál. Už cítíte, jak se vracíte zpátky do civilizace ke své kabelovce, posteli a nepřetržitému příjmu hamburgerů? Hodně štěstí.

Autor: Laurence Gamelin, Philippe Gamelin

CZ distributor: Albi

Počet hráčů: 3 – 12

Přibližná herní doba: 20 minut

Doporučený věk: 8+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno