Blizzard Entertainment uvedl, že nedávno odhalené Diablo Immortal je jen začátkem větší mobilní iniciativy, která bude zahrnovat všechny IP od tohoto vývojáře.

Dan Elggrenem a spoluzakladatel Blizzard Entertainment Allen Adham se v rozhovoru s Digital Trends rozhovořili o Diablo Immortal, jehož trailer na Youtube má již k 400.000 dislike(ů). Na otázku, jak dlouho měl vývojář tuto hru v úvahu, měli velmi zajímavou odpověď.

Jak dlouho to bylo v našich myslích? Pokud máte na mysli toto, tak jsme neměli na mysli jen Diablo, ale všechny naše franšízy, hovořili jsme o mobilním telefonu a o tom co bude správnou zkušeností na mobilní platformě, ” uvedl Elggren, který hovořil o možnosti úspěšného mobilního zážitku.

Adham pokračuje v tomto pojetí tím, že hovoří o Hearthstone a jak se to změnilo v mobilní hru, přestože byla původně navržena tak aby byla pouze desktopovou záležitostí. Tato záležitost je ovlivnila natolik, že se rozhodli více ponořit do mobilního prostoru.

Přečti si  Nejnovější aktualizace pro Xbox Series X | S dělá rychlé obnovení ještě rychlejším

Ano, před několika lety se Hearthstone stal desktopovou hrou, ale radostnou náhodou hra velmi dobře fungovala na mobilních zařízeních. To nám otevřelo oči k další velké příležitosti. Pak bylo již jen otázkou sestavení vývojářských týmů, návrhů a získání zdrojů, aby se to mohlo celo uskutečnit,” uvedl Adham.

Zdá se, že Hearthstone je katalyzátorem tohoto směru myšlení u Blizzardu a Diablo Immortal je jen začátek.

Mohu říci, aniž bych byl nějak konkrétní, že máme s mobilní platformou velké plány a mlžete očekávat, že v budoucnu od nás uvidíte více mobilních titulů, které budou pokrývat všechny naše IP,” dodává Adham.

Nutno poznamenat, že Blizzard nejen že utržil negativní ohlas na trailer, ale také se nepotkal s velkým nadšením při oznámení na BlizzConu 2018, kde všichni očekávali oznámení nového dílu a namísto toho dostali mobilní hru.

Přečti si  Uncharted 4: A Thief's End si stáhlo a zahrálo přes 37 milionů hráčů

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno