Konečně byla zodpovězena prastará otázka, proč gamepady k Xboxu stále využívají tužkové baterie. 

Historicky řady ovladačů PlayStation DualShock a nyní DualSense vždy používaly vestavěnou dobíjecí baterii, zatímco konkurenční Xbox má již od Xbox 360 možnost napájet pomocí AA baterií. Díky možnosti rychle vyměnit baterie dává Microsoft hráčům možnost nerušeně pokračovat v bezdrátovém hraní díky rychlé výměně, ale oficiální důvod je jak se zdá docela jiný.

Během rozhovoru se Stealth Optional, sdělil marketingový manažer společnosti Duracell UK, Luke Anderson, že tyto dvě společnosti mají spolu speciální dohodu. 

„Toto partnerství s Duracell a Xbox vždy existovalo  Je to neustálá dohoda, kterou Duracell a Microsoft uzavírají,“ dodává: „[Dohoda je] pro OEM dodávat bateriový produkt pro konzole Xbox a také baterie k ovladačům. Takže [dohoda bude] pokračovat ještě nějakou dobu … už nějakou dobu tato dohoda trvá a myslím, že to musí chvíli trvat [více]. “

To naznačuje, že se dohoda netýká pouze baterií dodávaných s ovladači Xbox, ale potenciálně i dalších prvků konzole nebo jejího ekosystému.

Přečti si  Ubisoft oznámil nový Free-to-Play titul ze světa The Division

Společnost MCV se obrátila na společnost Microsoft s žádostí o komentář ohledně tohoto partnerství a dostala následující odpověď:

“Záměrně nabízíme spotřebitelům výběr z jejich řešení baterií pro naše standardní bezdrátové ovladače Xbox.” To zahrnuje použití baterií AA od jakékoli značky, dobíjecí baterie pro Xbox, řešení pro nabíjení od našich partnerů nebo kabel USB-C, který může napájet ovladač, když je připojen ke konzoli nebo počítači. “

Společnost Microsoft může být otevřená myšlence brzy změnit své osvědčené gamepady, pokud budeme brát v potaz nedávný průzkum mezi uživateli XSX/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno