Podle neziskové advokátní skupiny As You Sow, jsou generální ředitelé společnosti Activision a EA uvedeni na seznamu nejlépe placených generálních ředitelů za rok 2019.

Andrew Wilson z Electronic Arts a Activision Blizzard’s Bobby Kotick, se zařadili mezi jména jako Bob Iger z Walt Disney, nebo Reed Hastings z Netflixu a řadu dalších.

Společnost As You Sow dělá seznam nadměrně placených generálních ředitelů výpočtem ročních výnosů a výnosů akcionářů společností, v nichž mají svá vyhřátá křesla. Bobby Kotick se dostal na seznam s ročním příjmem ve výši 28 milionů dolarů a Andrew Wilson z EA se  s ročním příjmem více než 35 milionů dolarů.

Tato zpráva vyšla ve velmi zajímavém čase, protože společnost Activision nedávno vydělala obrovské množství peněz tím, že se zbavila stovky zaměstnanců. Na druhé straně EA odhalila, že má špatné čtvrtletí kvůli nízkému prodeji Battlefield 5. Ovšem zlepšení přichází s Apex Legends, na druhé straně špatně hodnocený Anthem může znamenat další ztráty.

Zpráva také odhaluje že poměr platů mezi generálními řediteli a průměrnými pracovníky enormně vzrostl. U ostatních společností je to průměrně poměr 142: 1, ale v případě Activision Blizzard a EA, to je 301: 1 a 371: 1.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno