Společnost Rockstar Games tradičně nevydává své nové, stěžejní tituly pro PC v den a hodinu s vydáním pro konzole, například Grand Theft Auto 4, Grand Theft Auto 5 a Red Dead Redemption 2 vyšly na PC se zpožděním (a původní Red Dead Redemption pro tuto platformu dosud nevyšel vůbec). Bez ohledu na to někteří doufali, že nadcházející Grand Theft Auto 6 se přinejmenším dočká souběžného vydání i na PC, jenže Rockstar v době oznámení hry v prosinci potvrdil, že se tak opět nestane.

Co přesně to tedy znamená pro plány Rockstaru s PC hrou a kdy můžeme očekávat oznámení týkající se téhož? Generální ředitel mateřské společnosti Rockstar Take-Two Interactive Strauss Zelnick byl nedávno na totéž dotázán v rozhovoru na konferenci TD Cowen, na což odpověděl, že absence oznámení PC verze hry v tuto chvíli nemusí nutně znamenat, že se jí někdy v budoucnu nedočkáme.

Přečti si  DESKOVKA: Hra na hrdiny pro začátečníky, to je Critical: Svatyně

Nedostatek oznámení není něco, co by se dalo vytesat do kamene, protože jediná věc, která se stane po nedostatku oznámení, je oznámení, předpokládám, nebo pokračující nedostatek oznámení, myslím, že to se může stát také,“ řekl Zelnick (přepis přes VGC). „Nezdá se mi, že by jedno nebo druhé bylo vytesáno do kamene.

Ale Rockstar má k platformám přístup, který jsme viděli už dříve, a další oznámení učiní v pravý čas. Věřím, že správnou strategií pro naše podnikání je být tam, kde je spotřebitel, a historicky tato společnost dělala to, že časem oslovila spotřebitele kdekoli, na jakékoli platformě, která dává smysl.

Přečti si  Valorant vychází pro PS5 a Xbox řady X/S 26. července

Vydání hry Grand Theft Auto 6 pro systémy PS5 a Xbox řady X/S je naplánováno na podzim 2025. Hra GTA 5 byla pro PC uvedena zhruba rok a půl po svém původním vydání, zatímco hra Red Dead Redemption 2 se na tuto platformu dostala něco málo přes rok po svém uvedení, což by naznačovalo, že hráči na PC si na GTA 6 budou muset počkat přinejmenším do konce roku 2026.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno