Po dlouho očekávaném oznámení v prosinci bylo Grand Theft Auto 6 nastaveno spuštění v roce 2025 a ve své nedávné čtvrtletní fiskální zprávě mateřská společnost Rockstar Games Take-Two Interactive toto okno zopakovala, ale kdy přesně v roce 2025 bude hra uvedena na trh?

Soudě podle revidované předpovědi rezervací Take-Two na fiskální rok 2024/25 hra možná nevyjde dříve než v dubnu 2025.

Podle své aktualizované prognózy společnost Take-Two revidovala své projekty na toto období na 7 miliard dolarů v čistých rezervacích, což je pokles z 8 miliard dolarů, které dříve předpokládali, což je podle analytiků Nicka McKaye a Michaela Pachtera z Wedbush Securities znamení, že GTA 6 nebude spuštěno, dokud nezačne následující fiskální rok (tj. 1. dubna 2025).

Můžeme se jen domnívat, že GTA 6 vyklouzlo z FY:25, v souladu s naším dřívějším očekáváním,” uvedli analytici ve výzkumné zprávě (prostřednictvím VGC). „Vedení uvedlo, že počet rezervací na příští rok bude něco málo přes 7 miliard dolarů, což je na hony vzdáleno jeho počátečním komentářům ve výši 8 miliard dolarů v květnu a první revizi téměř 8 miliard dolarů v listopadu.

Pokles nám dává téměř jistotu, že GTA 6 příští rok nevyjde. S tím, co bylo řečeno, nemáme důvod se domnívat, že hra vyklouzla z kalendáře 2025, ale je rozumné předpokládat, že bude spuštěna později v tomto roce.

Když byl dotázán na plány vydání Grand Theft Auto 6, CEO Take-Two Interactive Strauss Zelnick v nedávném Q&A s investory řekl, že vývojář Rockstar Games „hledá dokonalost“ a že hra bude vydána, až když si bude vývojář jistý, že je „ kreativně optimalizováno“.

Grand Theft Auto 6 je ve vývoji pro PS5 a Xbox Series X/S.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno