Ačkoliv jsou postavy ze hry Ghost of Tsushima vymyšlené a příběhová náplň se o reálné základy spíše jen tak otírá, je samotný ostrov reálný a po vydání hry se stal jedním z nejnavštěvovanějších míst Japonska. Před koncem roku jej ovšem zasáhl masivní tajfun a poničil jeho značnou část.

Jedním z poškozených objektů je hráčům GoT jistě dobře známá brána Torii. Tyto konstrukce nám ve hře dávaly vědět, že se v její blízkostí nachází svatyně Shinto. Poškozená brána nesoucí název Watatsumi Shrine je dedikována bohům Hikohohodemino Mikoto a Toyotamabime. Přesto, že se ve hře konkrétně tato brána nenachází, ukázali nejen fanoušci studia Sucker Punch velké zanícení a štědře přispívaly na nutné opravy v již ukončené crowdfundingové kampani.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

 

 

Cíl kampaně byl stanoven na částku 47 500USD (těsně přes 1 milión korun). Zájem o kampaň byl doslova extrémní a požadovaná částka byla vybrána během jednoho dne. Nakonec se podařilo vybrat přes 260 tisíc amerických dolarů. Původní plán se tak podařilo překonat o celých 540%!  Práce na opravách začnou s ohledem na koronavirovou krizi až v dubnu a dle předpokladů by opravy neměly zabrat déle než 5 měsíců. Jména lidí, kteří přispěli částkou vyšší než 10 000 jenů (2100Kč), budou vyryta do jednoho z nových nosníků.

Za příspěvky od samotných hráčů poděkoval i Yuichi Hirayama, kněz sloužící právě u Watatsumi. Ghost of Tsushima vyšlo v červnu minulého roku. Během prvních tří dnů se prodalo 2,4 milionu kusů a novinka od studia Sucker Punch tak překonala prodejní rekord nových IP, která dotehdy držela Aloy a Horizon: Zero Dawn. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno