Vzhledem k tomu, že Xbox Series S není plnohodnotnou 4K konzolí, mohou její majitelé očekávat, že hry budou o poznání menší než pro Series X.

I přes fakt, že Xbox Series X a Series S jsou konzolemi příští generace, tak je mezi nimi propastný rozdíl. Xbox Series X je nativní 4K konzolí se schopnostmi dosáhnout až 8K. Series S na druhé straně je 1440p konzolí, která je schopna díky upscale simulovat až 4K. I když se jedná o next-gen, velikost každé hry se bude lišit v závislosti na platformě.

Podle IGN Jason Ronald, ředitel správy programů ve společnosti Xbox uvedl, že verze Series S her budou zhruba o 30% menší než na Series X. Je to konkrétně kvůli nativnímu 4K Series X, kterou Series S nemá.

“S výkonovým cílem 1440p při 60 fps očekáváme, že vývojáři nebudou dodávat své mipmapy nejvyšší úrovně pro Xbox Series S, což sníží velikost her,” vysvětlil Ronald. Řada S není čistě systém 4K. Jedná se o konzoli s nativním rozlišením 1440p.

Microsoft přichází s touto informací poté, co se uživatelé začali obávat velmi omezeného úložiště, které má v případě Series S pouhých 512 GB a to nepočítáme nároky na systém. Naštěstí může Series S využívat rozšiřující karty a externí pevné disky, které hráčům umožňují stahovat více titulů.

Xbox Series X a Series S budou uvedeny do prodeje 10. listopadu, přičemž předobjednávky budou k dispozici od 22. září. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno