Uniklá interní recenze společnosti Microsoft ocenila chválou The Last Of Us Part 2.

The Last of Us Part 2 byla bezpochyby nejlepší příběhová hra loňského roku, ostatně to také dokazuje množství ocenění, které hra získala. A teď se zdá, že i konzolový rival Sony, společnost Microsoft, je ze hry v úžasu. Na internet totiž unikla údajná interní recenze, která odhalila velmi pozitivní recenze na hru.

The Last of Us Part 2 je mimořádná hra po všech stránkách, která dokázala posunout umění výpravy ve videohrách na zcela novou úroveň. To znamená, že jsme si to při hraní užili, bavili jsme se s ní skvěle a zjistili jsme, že na její postavy a příběhy stále myslíme, a to i po dokončení hry,” uvedla recenze.


Téměř polovina recenze byla zaměřena na narativní aspekt hry, což není nijak překvapivé, protože právě tím je tato franšíza známá. Recenze uvádí, že The Last of Us Part 2 je především hra založená na vyprávění, na rozdíl od jiných sérií Naughty Dog, Uncharted, kde je vyprávění spíše o službě akční adventury. Chválila, jak hra ponoří hráče do interaktivního příběhu prostřednictvím segmentů „simulátoru chůze“.

Přečti si  Časovač dema Resident Evil: Village může být na PC resetován

Pokud jde o vizuál, tak zde recenze uvádí: „Vizuální kvalita a pozornost k detailům v The Last of Us Part II je absolutně nejlepší ve své třídě v podstatě v každé oblasti a celková prezentace výrazně předčí vše, co vytváří všichni ostatní vývojáři na konzole a PC.

Jednou z pozoruhodných změn, které hra udělala, bylo rozšíření herní oblasti z hlediska boje. Větší otevřený svět umožňoval hráčům přistupovat ke konfliktům nebo jim unikat jakýmkoli způsobem, na rozdíl od předchozí hry, kde byli hráči vrženi do určité strategie.

Snad jediný negativní aspekt recenze přišel při diskusi o hře se zbraní. “Zdá se, že Naughty Dog v žádné ze svých her nedokáží pořádně pracovat se zbraněmi, a tato není výjimkou.” Naštěstí pro ně zapadá do celkového tématu hry a tlačí hráče k tomu, aby využíval více stealth.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

The Last of Us Part 2 je nyní k dispozici exkluzivně pro PS4 a díky zpětné kompatibilitě i pro PS5. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno