V hlubinách vesmíru a zapomenutých civilizací se skrývají relikvie nezměrné hodnoty a mocí. Tyto starodávné artefakty, ztracené mezi hvězdami, lákají statečné dobrodruhy, kteří jsou připraveni čelit neznámým nebezpečím. Každá expedice do těchto dávno opuštěných světů vyžaduje nejen odvahu, ale i strategické myšlení a efektivní správu zdrojů. Dobrodruzi musí být připraveni na boje s neznámými bytostmi a překonávání překážek, zatímco sbírají cenné předměty a snaží se odhalit tajemství minulosti. Každý krok může znamenat buď velký objev, nebo strašlivý konec.

Long Dark Sea je desková hra zaměřená na průzkum a dobrodružství, kde hlavními herním mechanismem je deck-building a správa zdrojů. Hra je určena pro 1 až 4 hráče a průměrná doba hraní se pohybuje mezi 40 až 60 minutami. Vhodná je pro hráče od 12 let. Hráči se vydávají na cesty s vlastní posádkou za objevováním starověkých relikvií. Tato hra nabízí možnost hrát sólo nebo kooperativně s přáteli. Interaktivní hrací deska je navržena z modulárního systému, který umožňuje přizpůsobení pro každou hru.

Přečti si  Rove je nová kooperativní příběhová hra

Hra je zasazena do originálního vědeckofantastického vesmíru, kde se hráči vydávají na expedice za získáním mocných starověkých artefaktů prostřednictvím kampaně rozdělené do tří aktů. Hráči budou moci provádět taktové ty klasické akce jako je průzkum, boj a získávání zdrojů během útočných cyklů a následné vylepšení postav během zásobovacích cyklů. Otázkou zůstává, zda hráči přežijí až do třetího dějství, čelí závěrečnému bossovi a uniknou s životem i cennými kořistmi.

Aktuálně této titul zkouší své štěstí na crowdfoundové platformě Gamefound a cena standardní edice činí 70 EUR. Pochopitelně jsou k dispozici i extra super truper deluxe edice obsahující nový herní obsah a lepší provedení jednotlivých komponent. Otázkou tak zůstává, jestli se některý český vydavatel zalíbí Long Dark Sea natolik, že nám ji přinese v českém jazyce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno