Project Scorpio, kdo by o této výkonné konzoli, která předčí i PS4 Pro, v posledních dnech neslyšel? Díky záplavě informací musí snad už i Vaše babička mít představu oč jde. 

Konzole nám byla nedávno představena po hardwarové stránce, a však samotný Microsoft ji ještě oficiálně nepředstavil. Podle dostupných informací má tak ale učinit na nadcházející konferenci E3, která by se měla pro MS nést právě v duchu Scorpia.

Hráči chtějí mít co hrát

Je sice dobré vědět, co konzole zvládne, jaký je její výkon, nebo jaká bude její pravděpodobná cena. Ovšem pro hráče a potažmo Microsoft samotný je mnohem důležitější vědět, jaké exkluzivní hry právě pro tuto novou konzoli budou vycházet. Nové Halo, Gears of War, nebo Forza jsou sice fajn, ale bohužel je to proklatě málo na to aby byl Microsoft plně schopný konkurovat Sony, která má až neuvěřitelný line-up exklusivit a zdá se že Sony má takových exkluzivit ještě plný šuplík, namátkou jen chystané pecky jako Uncharted The Lost Legacy, Last Of Us Part 2, God of War, Nioh, Persona 5, Horizon Zero Dawn, Days Gone, Death Strending a spousta dalších, nehledě na to, že Sony si zajišťuje exkluzivní obsah do tzv. third-party her, jako je Destiny, Call of Duty apod. Pramálo se muže MS spokojit s tím, že má při vydání roční exkluzivitu na Tomb Raidera.

Přečti si  Demo Resident Evil Village je od dnešního dne k dispozici na všech platformách

Zpětná kompatibilita je fajn, ale…..

Microsoft se udržel nad vodou hlavně díky možnosti zpětné kompatibility, kterou začal v loňském roce nabízet a jejíž knihovna her je opravdu široká. Dalšími vcelku slušnými bonusy jsou: v posledních měsících výběr her, které obdržíte, k předplatnému Live Gold, či možnost předplatného EA Access, kterou Sony zřejmě kvůli zisku z prodeje her odmítlo. Microsoft v současné době chystá podobnou službu, kde za měsíční poplatek budete mít přístup k sic o něco starším, ale stále atraktivním titulům. Ovšem to stále nestačí. 

E3 rozhodne o dalším osudu Scorpia i Xboxu.

Xboxu Vážně scházejí exkluzivní hry, kvůli kterým bude stát za to jít a Xbox si pořídit. Právě proto nedávno Phill Spancer, ředitel divize Xboxu, jel do země vycházejícího slunce, domluvit se s vývojáři na výrobě exkluzivních her právě pro Xbox. Ovšem nikde jsme se nedozvěděli, s jakou se vrátil, ale troufám si tvrdit, že v zemi, kde vládne pevnou rukou Sony, to neměl vůbec jednoduché a musel poměrně hodně slibovat. Snad nám to Phill a jeho tým prozradí v červnu na E3.

Přečti si  Vývojáři Halo Infinite mají na toto léto řadu skvělých plánů

MS by si zasloužil pár nových exkluzivních značek navíc, protože v závěru by to prospělo i SONY, která v tuto chvíli nemá příliš konkurenci a co si budeme povídat, konkurenci potřebuje každý, jinak by tu nebyl důvod pro zlepšení. A kdo z toho nakonec nejvíce vytěží??? Můžete hádat.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno