Fanoušci značky Metal Gear netrpělivě čekají na vydání Metal Gear Survive, což bude první hra od doby co v roce 2015 Hideo Kojima opustil Konami.

Jako součást propagace hry Konami odhalilo další podrobnosti o hře, ale ne všichni jsou s těmito informacemi spokojeni. Fanoušci se negativně vyjádřili na konto potřeby neustálého připojení k internetu, načež studio argumentuje, že hra vyžaduje neustálý přístup k internetu z důvodu zajištění maximálních a bezproblémové zážitky mezi jednotlivými hráči a co-op multiplayeru. Konami také říká, že to navíc umožní týmu “poskytovat průběžně další obsah do hry”. Ovšem fanoušci argumentují tím, že Konami uvedlo, že hra bude obsahovat opravdu hustě nabitý režim pro jednoho hráče, kde je neustálé připojen k internetu zcela zbytečné.

Přečti si  Activision si v příštích dvou letech najme 2 000 vývojářů, protože si klade za cíl ztrojnásobit velikost franšízového týmu

Fanoušci jsou také nespokojeni s tím, že hra obsahuje mikrotransakce. Metal Gear Survive bude obsahovat prémiovou, placenou měnu s názvem Coins, ačkoli mince mohou být také vydělány hraním hry. Zatím ovšem není známo kolik a za jak dlouho vyděláte. Mince mohou být použity k nákupu podpory, které dělají věci, jako je zvýšená sdílená produkce zdrojů a zvýšení akvizice Battle Point, podle screenshotu. Jedná se tak tedy o částečné pay-2-win.

Někteří z těch, kteří začali hrát betu Metal Gear Survive uvedli, že ve stávající podobě je hra spuštěna s těmito mikrotransakcemi. Hráči cítí, jako kdyby je hra nutila, aby se účastnili buď únavného grindu, nebo zaplatili. Hráči to přirovnávají k Bright engramům v Destiny 2 a mikrotransakcím ve Star Wars Battlefront 2.

Opět je důležité zdůraznit, že obchodní model může být nedokončený, ovšem Konami má poměrně málo času na to aby něco změnilo a vzhledem k jejich obchodnímu modelu se ani nepředpokládá, že by něco měnilo.

Metal Gear Survive vychází 20. února na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno