Společnost Microsoft poprvé od roku 2010 nevydá nový díl závodní hry Forza, protože společnost dává vývojářským týmům Halo a Forza více času na to, aby si se svými hrami řádně vyhráli.

Microsoft toho sice na své E3 2019 tiskové konferenci neukázal zrovna málo, viděli jsme například trailer k Halo Infinite, nebo gameplay záběry z Gears 5 a dočkali jsme se také oznámení Project Scarlett. Nicméně namísto oznámení nového dílu v závodní sérii Forza Motorsport jsme se dočkali jen oznámení Lego expanze pro Forzu Horizon 4.

A ředitel Xboxu Phil Spencer má proto údajně dobrý důvod. Zatímco Halo Infinite se ukázalo v novém traileru a oznámení, kdy bude hra vydána, série Forza zůstala opomenuta. Dle Spencera je to proto, že společnost Microsoft zvyšuje počet studií, které pro ně budou vytvářet exkluzivní tituly. Společnost chce také dát svým studiím více času na vývoj her v naději, že budou mít následně větší dopad na hráče.

Přečti si  Warzone Season 3 Combat Pack je zdarma k dispozici pro předplatitele PlayStation Plus

Spencer v rozhovoru pro server Kotaku uvedl, že společnost má ve vývoji 14 first party her, přičemž 12 z nich bude vydáno v příštím roce a to včetně 4v4 multiplayerové hry od Ninja Theory s názvem Bleeding Edge. Spencer uvedl, že občas musí společnosti více naslouchat svým vývojářům, kteří žádají o více času, aby mohli hráčům přinést více zážitků a vytvořit hru přesně dle svých představ.

Dá se tedy tušit, že nový díl série Forza bude směřován především pro Project Scarlett jako další launch titul, podobně jako je tomu v případě Halo Infinite. Navíc Microsoft má před sebou stále řadu příležitostí k tomu aby nový díl v sérii oznámil.

Forza Horizon 4 je nyní k dispozici na Xbox One a Windows 10 PC.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno