Akvizice a fúze nejsou v herním průmyslu (ani v žádném jiném odvětví) úplně neobvyklé, ale jen velmi málo obchodů v tomto odvětví má stejný rozsah jako akvizice společnosti Bethesda společností Microsoft.

Jako jeden z největších vydavatelů Third party titulů a vlastník některých z největších a nejoblíbenějších herních franšíz, bylo přidání Bethesdy do portfolia first party studií společnosti Microsoft obrovským obchodem. S tím však stále zůstávají otevřené některé otázky, jako například: umožní Microsoft Bethesdě zachovat si si samostatnost a tvůrčí nezávislost, nebo se budou intenzivněji integrovat do podnikání společnosti Microsoft?

Podle šéfa Xbox Game Studios Matta Bootyho to bude ten první případ.  V rozhovoru pro Le Figaro (přes Reddit ) Booty uvedl, že Microsoft nebude zasahovat do vydavatelského křídla Bethesdy, které zahrnuje vše od publikování a marketingu po prodej a komunikaci. Současně si studia Bethesdy budou také moci zachovat svou tvůrčí svobodu a nezávislost, podobně jako to Microsoft uplatňuje pro všechna studia, která získal.

Přečti si  Dungeons and Dragons: Dark Alliance v launch traileru

Booty také znovu zopakoval, že Bethesda, stejně jako všechna studia Microsoftu, se zaměří na poskytování obsahu pro Xbox Game Pass . Booty zároveň říká, že Microsoft nechce, aby jeho studia vytvářela své hry konkrétně na základě toho, jaký druh zážitku by nejlépe na této placené službě fungoval.

Ve stejném rozhovoru Booty také potvrdil, že Microsoft a Bethesda budou mít na E3 společnou konferenci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno