Společnost Microsoft pracuje na zvýšení produkce konzolí Xbox Series X / S, ale stále existují určitá globální omezení.

V loňském roce byla vydána nová generace videoherních konzolí a pro miliony lidí bylo množství vydaných kusů zklamáním. Zatímco se PS5 jeví jako nejpopulárnější konzole, tak i nový Xbox je mezi hráči velmi žádaný a byl vyprodán téměř okamžitě po uvedení do prodeje. Společnost Microsoft se však snaží tento problém vyřešit.

Ve svém projevu v podcastu Majora Nelsona vedoucí Xboxu Phil Spencer tvrdil, že společnost dělá vše pro to, aby zvýšila produkci Xbox Series X a jejího menšího sourozence Series S. Ale jsou tu stále okolnosti, které těmto snahám mohou bránit.

Spencer stále dostává dotazy: „ Proč jste jich nevyrobili více? Proč jste s výrobou nezačali dříve? Proč jste je nerozeslali dříve? ” uvedl Spencer v podcastu.„ Je to opravdu jen na fyzice a inženýrství. Nedržíme je zbytečně na skladě a stavíme je co nejrychleji můžeme. Máme všechny montážní linky v chodu. Minulý týden jsem telefonoval s Lisou Su v AMD a ptal se ji, jak zvýšit produkci? Takže na tom neustále pracujeme. “

Společnost Microsoft otevřeně přiznala, že situace kolem dostupnosti Xbox Series X bude napjatá i v roce 2021, takže fanoušci by neměli očekávat, že se konzole v dohledné době objeví na pultech obchodů. Jak již bylo uvedeno, Microsoft vyvíjí úsilí, aby držel krok s poptávkou, ačkoli část problému se jednoduše jeví jako aktuálně velký zájem o videohry. Spencer dále uvedl, že hraní her v roce 2020 zaznamenalo obrovský nárůst, o čem svědčí i množství prodaného hardwaru a her.

Přečti si  Demo Resident Evil Village je od dnešního dne k dispozici na všech platformách

Spencer poděkoval fanouškům za jejich trpělivost, ve snaze uspokojit zvýšenou poptávku po nových Xboxech, která bude přetrvávat i v tomto roce. 

Na nedostatku konzolí mají svůj podíl také scalpeři, kteří díky robotům dokázali nakoupit velké množství konzolí, které prodávají na internetu za dvojnásobek původní ceny. Nedávné zprávy naznačují, že scalperi vydělali  na těchto prodejích miliony dolarů a maloobchodníci nedokázali tomuto problému účinně zabránit.

Doufejme, že Xbox dokáže zvýšit produkci a vyřešit problém spíše dříve, než později.

Xbox Series X / S byl uveden do prodeje v listopadu 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno