Podle nedávného drbu, Microsoft v současné době plánuje zakoupit nějaké polské studio, ale které by to mohlo být?

Středně velká vývojová studia s velkým talentem jsou v současné době velmi žádaná. Společnosti Sony, Microsoft a Google jsou v současné době zaneprázdněny rozšiřováním svého portfolia vývojářů. Největší nákupy v současné době zcela jistě provedl Microsoft a jak se zdá, tak i nadále hledá talentovaná studia, která by přivedl pod křídla Xbox Games Studios. A další kandidát by mohl být z Polska.

Autorem informace je o tom, že Microsoft zaměřil svou pozornost na Polsko je režisér Borys Niespielak, který je známý svým dokumentem “We are alright”, ve kterém představuje polskou vývojářskou scénu.  Je samozřejmě velmi dobře obeznámen s místním průmyslem a v podcastu odhalil, že společnost Microsoft provádí nábor developerských studií.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Nyní je otázkou, o jaké polské studio by mohlo jít.

Tito vývojáři jsou v současné době nezávislí:

  • People Can Fly (Bulletstorm)
  • Techland (Dead Island, Dying Light)
  • The Astronauts (The Vanishing of Ethan Carter)
  • The Farm 51 (Get Even)

Koneckonců, existuje řada známých vývojářů, o které by se mohl Microsoft zajímat. Kromě toho je k dispozici i 11 Bit Studios (Frostpunk), Bloober Team (Layers of Fear), CI Games (Sniper: Ghost Warrior)  a také samozřejmě CD Projekt RED, který je ovšem nejméně pravděpodobný.

Velmi zajímavou akvizici by pro Microsoft mohl představovat Techland, jejichž Dying Light by skvěle doplnil portfólio her Xbox Game Studios.

A jaký je váš typ na studio, které by mohl Microsoft získat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno