Pokud se FTC nelíbí, že Microsoft koupil Activision Blizzard za téměř 70 miliard dolarů, bude muset společnosti Activision zaplatit 3 miliardy dolarů.

Akvizice Activision Blizzard Microsoftem je druhou největší investicí tohoto technologického giganta za poslední tři roky. Po akvizici ZeniMax Media a nastavením her Starfield a dalšího The Elder Scrolls jako exkluzivity pro Xbox se Microsoft chystá udělat totéž s Call of Duty, Overwatch, Diablo, Crash Bandicoot, Starcraft a dalšími. Ale zatímco dohoda ZeniMax prošla, nákup Activision Blizzard bude mít k finálnímu podpisu mnohem trnitější cestu.

Podle zprávy The Verge je fúze stále závislá na tom, zda jí regulační orgány dají zelenou, nebo ne. Navíc, i kdyby dohoda padla kvůli „příkazu vyplývajícímu z antimonopolních zákonů“, Microsoft bude muset zaplatit Activision Blizzard pokutu ve výši  2 až 3 miliard dolarů.

Přečti si  Společnost Take-Two Interactive propustí 5 % zaměstnanců a zruší projekty, aby ušetřila náklady

Očekává se, že akvizice Activision Blizzard bude dokončena do poloviny roku 2023, ale jak jsme již řekli, ještě to není jisté. Federální obchodní komise (FTC) se stále více obává nebezpečí monopolů v technologickém průmyslu. Dalo by se namítnout, že akvizicí Activision Blizzard bude Microsoft vlastnit hrstku nejpopulárnějších, nejziskovějších a ikonických herních značek v historii.

Doložka o ukončení však není tak jednostranná, jak by se většina domnívala. Microsoft také obdrží poplatek za ukončení transakce ve výši 2,27 miliardy dolarů, pokud se akcionáři společnosti sejdou a budou proti odkupu.

Je tedy v nejvyšším zájmu Microsoftu i Activision Blizzard, aby dohoda prošla.

Microsoft odvedl skvělou práci při vytváření kompromisů, aby minimalizoval jakékoli potenciální problémy vyplývající z vyšetřování FTC. V dřívější zprávě Microsoft potvrdil, že bude respektovat stávající smlouvy Activisionu se Sony. Microsoft bude chtít IP Activision Blizzard na co největším počtu konzolí, včetně Switch.

Přečti si  Sony začíná diskutovat o možnosti uvedení Helldivers 2 na Xbox

Call of Duty nedávno vytvořilo nový mikrotransakční rekord navzdory klesajícím ziskům z každoročního vydání CoD, které údajně přiměly vysoce postavené manažery přehodnotit každoroční plán vydání hry

Mezitím Activision Blizzard pracuje na nejnovějším dílu Call of Duty, který by měl být přímým pokračováním Modern Warfare z roku 2019 a také na Warzone 2, který by měl vyjít koncem roku pro PS5, XSX/S a PC. 

13 KOMENTÁŘE

  1. Tomáš Marek precital a ten spor sledujem od začiatku… chcem tým len povedať ze ísť do sporu s Microsoftom je úplne zbytočné s každý si môže hovoriť co chce ta firma tým umierajucim studiam môže maximálne tak vdychnut nový život a dat prostriedky a priestor vývojárom aby robili kvalitné hry

  2. To Máš no to je otazka a kterou se zabiva spravny urad ted, je potreba si taky uvedomit co za znacku kupuje a jake zisky rocne vykazuji a ze cod je velka znacka nebo i Blizzard

  3. Veľké sú ale umierajuce a za to ako si napísal si môžu sami … hold ak je na trhu hráč ktorý ich môže kúpiť doba je nastavená tak ze to môže spraviť… a gigant ako ms zatlaci na správne miesta a neurobí s tým nik nič 🙂 to som chcel tým povedať nieže by sa mi páčil a preferoval by som taký prístup no som si 100% istý ze horšie to už s tými štúdiami a značkami nebude ako je to teraz

  4. Tomáš Marek ty si taky podmínka, myslíš že ty studia nespolupracuji s xbox/Sony? To jakože když si zaplatíš exkluzivní hry nějaké studia tak spolupracujete a je odkoupení vlastně morálně v pohodě?

  5. CárŁos HŁavica Co do toho plantas za jabka a hrusky? Uvedu ti priklad, Housemarque spolu s pomoci Sony vydaji hru na PS5, potom co je uspesna a pod novou znamkou zanru roguelike, se Sony pokusi a taky po vzajemne dohode Housemarque koupi, uz chapeme? A do toho jiny extrem, prijde MS a koupi celej Zenimax s X studii, znackami a ktere maji svoje renome pro multiplatformni tituly, uz chapeme ten vyznam a rodzdil a kdo jak co kupuje a nebo porad ne ?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno