Windows Mixed Reality Headset Developer Edition je dostupný v Microsoft Store a představuje své požadavky na výkon PC.

Během konference  Microsoft ‘s Build 2017 byly představeny Headsety společností HP a Acer s tím, že bylo možno rovnou učinit předobjednávku tzv. developer edicí. Dnes jsou však tyto headsety dostupné všem a to prostřednictvím Microsoft Store.

Bohužel, model od HP už není na skladech a sotva stihl pokrýt předobjednávky. To znamená, že jediný Mixed Reality Headset, který si můžete aktuálně koupit, je ten od společnosti Acer. Zatím se nezdá, že by byl dostupný i v kamenných obchodech, a tak jediná možnost je koupě online. Oba headsety mají zhruba stejné parametry a najdete v nich dvojici displejů s rozlišením 1440 x 1440 a úhlopříčkou 2,89 “, 95 stupňové horizontální zorné pole, obnovovací frekvenci 90 Hz, 3,5mm jack, HDMI 2.0 a USB 3.0. 

Přečti si  PlayStation oznamuje nové partnerství se službou Discord

Špatnou zprávou je, že i přes příznivější cenu oproti konkurenci, nebude tímto VR headsetem z hlediska doporučené konfigurace vyhovovat většina počítačů.

Doporučené specifikace jsou skutečně náročné a vyžadují následující PC:

Operační systém:  Windows 10 – Creators Update (Developer Mode)

Procesor:  Intel Core i7 (minimálně 6 jader) nebo AMD Ryzen 7 1700 (8 jader, 16 threadů)

VGA:  NVIDIA GTX 980/1060, nebo  AMD Radeon RX 480 (8GB), případně ekvivalent, či lepší karta, samozřejmě s podporou DX12 a grafických ovladačů  WDDM 2.2

HMD konektory:  HDMI 1.4 nebo Display Port 1.2 pro 60 Hz HMD,  HDMI 2.0 nebo Display Port 1.2 pro 90 Hz HMD,  1 dostupný graphics display port pro HMD

Rozlišení:  SVGA (800×600)

Přečti si  Apex Legends zaznamenal se spuštěním Season 9 nejvíce souběžných hráčů

Bitová hloubka: 32 bitů na pixel

RAM: 16GB nebo více

Paměť: 10GB volného místa na disku

USB: 1 USB port pro HMD, USB 3.0 typu A, USB musí podporovat minimálně 900 mA

Bluetooth: verze 4.0 pro připojení příslušenství

Acer Windows Mixed Reality Headset Developer Edition  (ano, tak zní celé jméno produktu), najdete v  Microsoft Store  za 299 dolarů. Model od HP se stejným názvem stojí 329 dolarů a najdete ho až po novém naskladnění.

Je pro vás Mixed Reality zajímavou volbou a zvažovali byste její zakoupení?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno