Společnost Microsoft vdechla život Mixeru s představou, že s jeho pomocí ovládne trh streamovacích platform. Jak ale ukázal čas, zase takový zázračný nápad to nebyl. Co bude s jeho vývojáři a kam se vydá například takový Ninja?

Mixer se vypne 22. července a všechny své partnery, tedy i smluvně zavázané streamery jako Ninja nebo Shroud, přesune na službu Facebook Gaming. Mixeru se dle slov Phila Spencera nepovedlo dosáhnout požadovaných čísel a vyvíjet tak tlak na další velké hráče v čele s Twitchem. V rozhovoru pro The Verge se Spencer vyjádřil také ke stávající komunitě Mixeru, která dle jeho slov bude z přechodu Facebook Gaming profitovat.

Přesun všech dat a hráčů nebude náhlý, ale začíná již nyní. 22. července se servery Mixeru a všech jeho doprovodných aplikací vypnou nadobro. Všem streamerům, kteří mají s Microsoftem partnerské smlouvy, je garantován status partnerů i na nové platformě v programu Level Up. Diváci, kteří mají u svých oblíbených influencerů zaplacené odběry i na příští měsíc, budou odškodnění pomocí Xbox Gift karet.

Volba přechodu a spojení sil s Facebookem je ze strategického hlediska velmi logické. Spolupráce také pomůže projektu xCloud, na kterém budou oba giganti úzce spolupracovat.

Přečti si  Red Dead Online, Psychonauts a Outlast 2 míří v květnu do Xbox Game Pass

Smlouvy s předními streamery jako Ninja nebo Shroud jsou právně rozvázány a pokud budou hráči chtít, mohou se bez jakýchkoliv postihů vrátit na Twitch.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno