Ano, tato možnost, která byla po několik měsíců k dispozici při vydání Windows 10 funguje i dnes a to i přes to, že společnost Microsoft odstranila stránku se speciální nabídkou.

Společnost nadále pokračuje v aktivaci licence Windows 10 pro uživatele, kteří chtějí upgradovat ze systému Windows 7 nebo Windows 8.1.

ZDNet’s Ed Bott testuje tuto metodu po řadu let a upgrade zdarma je stále k dispozici a plně funkční. Je také opravdu snadné pro kohokoli upgradovat ze systému Windows 7, zejména když podpora pro tento operační systém brzy končí. . Za předpokladu, že váš počítač podporuje minimální požadavky pro Windows 10 , budete moci upgradovat z webu společnosti Microsoft.

Nejdůležitější je mít na paměti, že upgrade systému Windows 7 na Windows 10 může vymazat vaše nastavení a aplikace. Existuje možnost uchovat vaše soubory a osobní data, ale kvůli rozdílům mezi systémy Windows 10 a Windows 7 není vždy možné uchovat všechny vaše stávající aplikace.Ujistěte se, že jste si poznamenali, jaké aplikace používáte pravidelně, abyste je mohli snadno získat opětovným stažením a instalací. Windows 8.1 lze také upgradovat stejným způsobem, aniž byste však museli mazat aplikace a nastavení.

Přečti si  Interní recenze Microsoftu nešetří chválou na The Last of Us Part 2

Zde je postup, jak upgradovat ze systému Windows 7 na Windows 10:

  • Zálohujte všechny důležité dokumenty, aplikace a data
  • Přejděte na web společnosti Microsoft pro stažení Windows 10
  • V části Vytvořit instalační médium systému Windows 10 vyberte „Stáhnout nástroj nyní“ a spusťte aplikaci
  • Až budete vyzváni, zvolte možnost „Upgradovat tento počítač nyní“.
  • Poté se budete dotázáni, zda si přejete uchovat své osobní soubory nebo zda začít s čistou instalací. Pamatujte: spuštění čisté instalace znamená, že všechny aplikace a nastavení budou kvůli aktualizaci Windows 10 smazány.
  • Po dokončení upgradu byste měli obdržet digitální licenci pro Windows 10, kterou najdete v části Nastavení> Aktualizace a zabezpečení> Aktivace.
Přečti si  Studio Housemarque zveřejnilo prohlášení, ve kterém děkuje Sony za příležitost a podporu

Podmínkou je samozřejmě vlastnit licenci Windows 7 nebo Windows 8.1.

Nyní již nezbývá nic jiného, než si užívat svůj nový zdarma získaný Windows 10.

 

3 KOMENTÁŘE

    • Přechod na Win 10 jsem provedl po vánocích a šlo to hladce. Product Key z Win 7 platí dál. A funguje téměř vše, přeinstaloval jsem snad jen jeden či dva programy(aplikace:-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno