Největší česko-slovenský herní festival MČR už tento měsíc přivítá své návštěvníky. Hlavní gamingová událost roku proběhne od 24. do 26. listopadu v pavilonu P, v nejmodernější a nejrozlehlejší hale na BVV Brněnském výstavišti. Desítky vystavovatelů zde představí více než stovku herních zařízení a na místě proběhne několik esportových turnajů v populárních herních titulech. Svoji show předvedou rappeři Maniak a Marpo se skupinou TroubleGang. Do Brna se navíc chystají i populární osobnosti české herní scény. Díky svému rozmanitému programu nabídne MČR zábavu pro celou rodinu.

MČR, které je součástí festivalu LIFE!, proběhne v Brně už podeváté. Vůbec poprvé se ale z důvodu zvyšujícího se zájmu návštěvníků přesune do pavilonu P, největšího a nejmodernějšího prostoru na Brněnském výstavišti.

„I letos připravujeme oslavu pro každého. Je jedno, zda patříte mezi náročné pařany, občasné hráče, nebo vás baví jen jejich sledování. Nezáleží, zda preferujete nabušenou herní sestavu, nebo si občas zahrajete na mobilu. Na MČR najdete spoustu zábavného programu, určeného právě vám. Během let se festival otevřel široké veřejnosti a dnes jde o událost určenou pro každého,“ popisuje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která MČR organizuje.

Souboje o miliony, rapperská show i hvězdy YouTube

Čtyři nejlepší týmy turnaje Tipsport MČR CS svedou souboj o jeden milion korun v novém esportovém titulu Counter-Strike 2. Největší pozornost se ale obrací na tým Dynamo Eclot. V předchozích šesti turnajích zvítězili jeho hráči hned čtyřikrát a mají našlápnuto k přepsání historie. Pokud se jim triumf podaří i v Brně, získají jako vůbec první tým Tipsport Grand Slam. Odnést si tak mohou hned tři miliony. Finále letošního Tipsport MČR CS opět zahájí speciální Halftime Show. Jejím headlinerem se stal rapper Marpo se svým TroubleGangem a do varu přivede fanoušky také rapper Maniak. Tím ale jejich vystoupení neskončí. Po korunovaci nových českých mistrů se vrátí, aby odehráli svůj koncert během speciální MČR party.

Přečti si  Přichází Soumrak! Čarodějnické klany bojují o moc
Zdroj: PLAYzone

Na festivalu mohou lidé dále navštívit obří gamingovou zónu a vyzkoušet si více než stovku špičkových herních zařízení – od mobilních telefonů přes počítače a konzole až po virtuální realitu. Sezonu zde před publikem zahájí nejlepší čeští a slovenští efotbalisté v rámci turnaje MČR FC powered by Hyundai. Své oblíbené soutěže se dočkají i fanoušci mobilních her. Samsung MČSR nabídne finále ve hrách Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift. Zábavu si návštěvníci užijí také během unikátní Pringles Challenge v League of Legends. V neposlední řadě se rozšíří NVIDIA Síň slávy českého esportu o svého osmého člena. Každý den proběhne také losování tomboly o spoustu hodnotných cen.

Na MČR se mohou návštěvníci potkat i s předními youtubery a streamery, které na sociálních sítích sledují miliony fanoušků. Mezi největší hvězdy festivalu patří Herdyn, MenT či Xnapy. Svými nápaditými kostýmy se pochlubí také cosplayeři.

Zdroj: PLAYzone

Celý program MČR 2023 najdete zde: https://www.mcr.gg/harmonogram-mcr-v-brne-2023

 Vstupenky

Základní jednodenní vstupenku pořídí zájemci na oficiálních stránkách MČR. Základní jednodenní vstup vyjde na 200 Kč. V nabídce jsou dále jednodenní a třídenní Premium balíčky za 459, respektive 999 Kč. S nimi získají držitelé navíc 3x lístek do tomboly, 3x poukaz na Red Bull, exkluzivní visačku s klíčenkou na krk (případně visačku v barvách zvoleného týmu), vstup na sobotní MČR party, místo v šatně pro uschování věcí zdarma a možnost sezení na židlích přímo před stagí.

Přečti si  Unikly záběry ze hry Deadlock, které ukazují steampunkový svět a postavy nové střílečky od společnosti Valve

Nejnáročnější fanoušci si mohou zakoupit třídenní VIP balíček, ve kterém získají kromě zmíněných výhod také vstup do VIP zóny, nedělní exkurzi do backstage s vedoucím projektu MČR, podepsaný plakát vítězů Tipsport MČR CS a poukaz na MČR merch s možností výběru trika či mikiny. Cena nejvyššího balíčku je 2 999 Kč. Všechny vstupenky opravňují k navštívení celého festivalu Life!, který obsahuje sekce SPORT Life!, DANCE Life!, IN-JOY Life.

Zdroj: PLAYzone

Partneři turnajů

Titulárním partnerem letošní sezóny MČR v CS je sázková kancelář Tipsport. Dalšími partnery jsou síť restaurací KFC, výrobce počítačových sestav HAL3000, výrobce herních židlí DXRacer, výrobce herních monitorů AOC, výrobce herních zařízení AORUS, výrobce optických přístrojů a kancelářských zařízení Canon a Česká mincovna. Mediálními partnery jsou televizní stanice CNN Prima NEWS, Rádio Spin a herní magazín Score.

Titulárním partnerem nové sezony MČR ve hře EA FC je výrobce automobilů Hyundai, pojišťovna Kooperativa a výrobce monitorů Philips Envia.

Titulárním partnerem MČSR ve hrách Brawl Stars a League of Legends: Wild Rift je výrobce mobilních telefonů Samsung.

MČR je organizováno za podpory města Brna.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno