LetsGoDigital přezkoumává nedávný patent Sony, který podrobně popisuje nejnovější specifikace PSVR 2 a přináší některé zajímavé změny, které lze od headsetu očekávat.

Společnost Sony pomalu uvolňuje další a další podrobnosti o PS5, která se na trhu objeví na konci roku 2020.

Nyní však nizozemský technologický web Let’s Go Digital odhalil podrobnosti, které naznačují, co by hráči mohli očekávat od nadcházejícího PSVR2. Podrobnosti pocházejí z patentu na konzoli příští generace.

Patent potvrzuje, že vzhled náhlavní soupravy PSVR 2 je téměř totožný s jejím předchůdcem, s výjimkou kamer na přední i zadní straně náhlavní soupravy. Headset bude také dodáván s vestavěným mikrofonem a sluchátky, ve srovnání s původním PSVR, který vyžadoval externí příslušenství.

Regulátory pohybu mají mít také značně vylepšenou konstrukci. Mají stále podobný podlouhlý tvar, ale nyní přicházejí s kamerami zabudovanými přímo do ovladače.

Přečti si  Zisky společnosti Sony z her a služeb byly v roce 2019 oproti Microsoftu téměř dvojnásobné

Potenciál bezdrátového headsetu je v tomto patentu docela pravděpodobně nejlepší možností. Možnost bezdrátové náhlavní soupravy by byla pro Sony prvním a velkým krokem vpřed v systému VR.

 

Patent společnosti Sony také poskytuje „Transparentní režim“, který hráčům umožní přepínat mezi hraním her a sledováním okolí, během nošení headsetu.

Headset má také obsahovat několik LED světel, která umožňují soupravě provádět „stereoskopické zobrazování“. To by umožnilo 3D zobrazování ve hře a zároveň by přidalo schopnost rozšířené reality nebo „AR“.

Navíc se objevují zvěsti, že společnost Sony investuje více do haptických návrhů. Patent uvádí, že systém bude schopen pracovat s „haptickou rukavicí“ a může být také integrován s „haptickým oblekem“. Několik začínajících společností se snaží vylepšit haptickou technologii a Sony může být první, kdo prodá herní systém s plnou haptickou schopností.

Tak trochu se to začíná podobat filmu Ready Player One, co říkáte?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno