Společnost Sony podala nový patent, který by zavedl systém, kde by se hráči mohli registrovat jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase.

Jednou z nejlepších nových funkcí systému PlayStation 5 je sekce „Game Help“. Vyplněný až po okraj kurátorskými videonávody, může vám trochu pomoci, když se během hry zaseknete. Zdá se, že centrum nápovědy hry bude brzy rozšířeno, přinejmenším pokud bude tento nový patent k dispozici. Jak zjistilo VGC, společnost Sony podala koncem minulého měsíce patent, který uživatelům umožní zaregistrovat se jako experti na konkrétní hru a pomoci ostatním v reálném čase s problémy, které mohou mít.

Jakmile se uživatel zaregistruje jako odborník, může se nastavit jako dostupný a být přivolán na pomoc, když se někdo zasekne. Není jasné, zda budou moci převzít kontrolu nad vaším systémem (podobně jako hra na dálku), ale budou vás moci nasměrovat k tomu, abyste porazili bosse nebo odemkli obzvláště složitou trofej.

Přečti si  Rozložení mapy Call of Duty: Warzone je autentičtější, než si fanoušci uvědomují

V popisu patentu společnost Sony popisuje systém jako Uber. Nejsem si jistý, jestli tu souvislost vidíte, ale představte si někoho, jak jede k vám domů aby vám vytrhl ovladač z ruky. Uživatel, který žádá o pomocníka, může příjemným způsobem přepnout značku spoileru, aby nebyl informován o žádném potenciálním spoileru příběhu. Systém také umožní odborníkům předem zaznamenat vlastní záznam, pokud je požadavek dostatečně konkrétní.

Celkově to zní jako solidní způsob, jak přimět uživatele k vzájemné interakci a poskytnutí určité pomoci. Hraní nemusí být nejdůležitější věcí na tomto světě, ale vždy je skvělé někomu podat pomocnou ruku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno